Nasze projekty

Spływ kajakowy śladami Karola Wojtyły. Ruszają zapisy na czwartą edycję!

Już 12 maja ruszają zapisy na IV edycję wyjątkowego spływu kajakowego ku czci Karola Wojtyły. W tym roku uczestnicy spłyną aż po trzech rzekach oraz wypłyną na jezioro. W wydarzeniu udział weźmie około 100 osób.

fot. freepik.com

Karol Wojtyła wielokrotnie towarzyszył studentom na górskich szczytach, czy podczas spływów kajakowych, dzięki którym stał się dla nich jak „Wujek”. Podkreślał wtedy, że w wypoczynku ważny jest kontakt z przyrodą.

W tym roku, uczestnicy IV edycji spływu kajakowego ku czci Karola Wojtyły będą mieli okazję popływać nie tylko w rzece, ale także wypłyną na jezioro. Zgodnie z oczekiwaniami zeszłorocznych uczestników, wracamy jeszcze w tym roku do Borów Tucholskich, do Swornegaci. Tam będziemy mieli pole namiotowe na wyłączność. Pływać będziemy rzekami: Brdą, Zbrzycą, Chociną. Będziemy także kontemplować piękno natury wypływając na wybrane jezioro, by tam też szukać śladów duchowej potęgi Karola Wojtyły – podkreślają organizatorzy.

CZYTAJ>>> Kupiła kajak „na spółkę” z ks. Wojtyłą. Wspomnienia Teresy Życzkowskiej

Reklama

IV edycja spływu kajakowego ku czci Karola Wojtyły odbędzie się w dniach 9-15 lipca. Każdego dnia spływu będą przynajmniej dwie lub trzy propozycje trasy do wyboru. Oprócz spływu będą organizowane również wydarzenia towarzyszące, m.in. wyprawa rowerowa, integracje przy ogniskach czy dzień skupienia. Odprawiane będą także msze święte.

Czas ten będzie przeniknięty obecnością „Wujka” Karola Wojtyły, czego wyraz znajdować pragniemy również w jego myśli. W tym roku proponujemy pochylenie się nad tematem relacji małżeńskiej, ale także w szerszym spojrzeniu relacji oblubieńczej. Wujek na spływach kajakowych ten temat podejmował często, nie wyłączając myśli związanej z seksualnością, która jest niezwykle wrażliwym darem Stwórcy – zapewniają organizatorzy.

ZOBACZ>>> Karol Wojtyła był hipsterem? Zobacz wyjątkową fotografię!

Reklama

Zapisy ruszają 12 maja

Zapisy rozpoczną się 12 maja, a zakończą się 31 maja lub w dniu wyczerpania miejsc. Zapisów można dokonać: osobiście w zakrystii kościoła pw. św. Wojciecha na Rynku w Krakowie (od poniedziałku do piątku przed Mszą Św. o 15.15) lub telefonicznie pod numerem 786-594-878 (od poniedziałku do piątku w godzinach 20-21). Liczba miejsc jest ograniczona.

Wszelkich informacji dotyczących spływu (plan wydarzenia, informacje dotyczące kosztów oraz zapisów) można znaleźć na stronie splyw100lecia.pl.

splyw100lecia.pl, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę