Nasze projekty

Biskupi o szczepieniu na COVID-19: Wyraz chrześcijańskiej odpowiedzialności

Biskupi Austrii zgromadzeni na zebraniu plenarnym episkopatu stwierdzili, że zaszczepienie się przeciwko COVID-19, to wyraz chrześcijańskiej odpowiedzialności.

Oświadczenie zostało wydane po zebraniu plenarnym. Konferencja Episkopatu Austrii stwierdziła w nim, że odpowiedzialność chrześcijańska powinna objawiać się w czasie pandemii rozwagą i solidarnością. „Gotowość do szczepień jest wyrazem tej postawy” – napisali.

Biskupi wskazali, że najnowsze wiadomości są zachęcające i możliwe, że w przyszłości pojawi się skuteczna i bezpieczna szczepionka przeciwko koronawirusowi.

Przypomnijmy, że 9 listopada amerykańska firma BioNTech i niemiecka Pfizer ogłosiły, że opracowały szczepionkę przeciwko COVID-19, która jest skuteczna w 90 procentach. Szczepionka ma być dystrybuowana w pierwszej kolejności w USA i w Europie.

Reklama

Biskupi przypomnieli też o środkach ostrożności, które zostały wprowadzone w kościołach. Wykraczając poza ograniczenia rządowe, austriacki episkopat wymaga, żeby katolicy stali od siebie przynajmniej 1,5 w trakcie nabożeństw,  i aby nosili maski zarówno w kościołach jak i na zewnątrz. Odroczone w czasie zostały też chrzty, komunie, bierzmowania i śluby.

SPRAWDŹ: Kapelani szpitalni – posługa na pierwszym froncie

ag/Life Site News/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę