Nasze projekty

Wracają w Alpy szukać zaginionego rok temu ks. Grzywocza

Grupa ratowników z Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, ta sama, która rok temu poszukiwała zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza, wraca w Alpy na ponowne poszukiwania kapłana. "Wracamy po jednego z nas, Polaka" napisali w wydarzeniu na Facebooku.

Wyprawa ruszy 20 lipca. Ratownicy podkreślają, że to ich własna inicjatywa, wykonywana w czasie wolnym i na własny koszt. „Jesteśmy wolontariuszami, nasze działania wykonujemy w czasie wolnym, nie pobierając wynagrodzenia, na wyjazd zbieraliśmy pieniądze przez rok czasu, prowadząc szkolenia ludzi oraz psów. To, że tam jedziemy jest naszą decyzją, indywidualną każdego z nas, ciągle nie zamkniętym rozdziałem naszego życia. Nikt nas tam nie wysyła, nie prosi… to drzemie w nas, w środku – w naszych sercach, jedziemy po to aby odnaleźć Polaka” – napisali w wydarzeniu na Facebooku, za pomocą którego będą relacjonować swoją wyprawę.

Tym razem będą szukać zaginionego księdza w innym miejscu, niż rok temu, bo po włoskiej stronie szczytu Bortelhorn, na który kapłan się wyprawił. Poprzednia akcja poszukiwawcza skupiła się na szwajcarskiej stronie, łatwiejszej turystycznie. Strona włoska, jak podkreślają ratownicy, wymagała umiejętności wspinaczkowych. 

Akcja potrwa tydzień. Jeśli nie przyniesie rezultatu, ratownicy już zapowiedzieli, że będą ją ponawiać do skutku.

Reklama
Reklama

Ks. Krzysztof Grzywocz zaginął w Alpach Szwajcarskich 17 sierpnia 2017 r. Tego dnia odprawił poranną Mszę św. w miejscowości Betten i po zakończeniu liturgii wyjechał w nieznanym kierunku swoim autem. Później okazało się, że w schronisku, na którego parkingu zaparkował auto zostawił wiadomość, że wróci o 17. Oficjalna akcja poszukiwawcza rozpoczęła się już następnego dnia, zakończyła 23 sierpnia. Kilka tygodni później wznowili ją ratownicy z OGPR. Ks. Krzysztof Grzywocz był cenionym rekolekcjonistą, kierownikiem duchowym, terapeutą i autorem. 

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite