Nasze projekty
Fot. lukowe.przemyska.pl

Bieszczadzka „Góra Miłosierdzia”

Trasa na Górę Miłosierdzia zajmuje zaledwie pół godziny, ale można wydłużyć tę trasę dzięki… modlitwie! W drodze mija się kapliczki obrazujące tajemnice różańca oraz stacje drogi krzyżowej.

Reklama

W miejscowości Łukowe w Bieszczadach warto zobaczyć Górę Miłosierdzia – znajduje się ona na „Szlaku osobliwości historycznych i przyrodniczych”, który został utworzony kilka lat temu.

Wszystko zaczęło się od krzyża

Pomysłodawczynią i projektantką „Góry Miłosierdzia” jest parafianka s. Barbara Izdebska z Zakonu Świętego Augustyna. Wszystko zaczęło się od krzyża, który stanął na górze jako wotum dziękczynne za dar powołań kapłańskich i zakonnych. Krzyż został poświęcony 22 lipca 2009 r. przez ks. Zbigniewa Łuc. Był to początek narodzin Góry Miłosierdzia.

Trasa, którą można wydłużyć dzięki modlitwie

Obecnie Góra Miłosierdzia to niewielkie wzniesienie na zachód od Łukowego, miejscowości położonej w kotlinie rzeki Kalniczki, na południe od Leska. Wejście na szlak znajduje się zaraz obok dawnej Cerkwi św. Dymitra – dziś jest to kościół parafialny p.w. NMP Królowej Polski. Trasa na Górę Miłosierdzia zajmuje zaledwie pół godziny, ale można wydłużyć tę trasę dzięki… modlitwie!

Reklama

Fot. lukowe.przemyska.pl

Kapliczki i procesje

W drodze mija się kapliczki obrazujące tajemnice różańca oraz stacje drogi krzyżowej. Na poszczególnych stacjach drogi krzyżowej umieszczone są symbole liturgiczne: 7 winorośli z hostią i 7 kielichów z hostią. Każdego 13. dnia miesiąca odbywa się tutaj procesja fatimska.

Reklama

Paulina Malczyk, lukowe.przemyska.pl, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę