fot. Wikimedia

Modlitwa do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa

Modlitwa do Najświętszej Rany Jezusa to niezwykle przejmujący tekst, który mówi o tym, co Chrystus wycierpiał podczas niesienia krzyża. Na Całunie Turyńskim uwagę naukowców przykuła głęboka rana na prawym ramieniu Chrystusa. Okazało się, że była ona dla Jezusa najboleśniejsza...

Reklama

O istnieniu Świętej Rany Ramienia Jezusa dowiedział się św. Bernard Clairvaux w XII w., któremu sam Chrystus opowiedział o najdotkliwszym miejscu, które odczuwał podczas niesienia krzyża. Pewnego dnia św. Bernard miał widzenie podczas głębokiej modlitwy. Zobaczył wówczas Jezusa i zapytał Go o to, która rana sprawiała mu największy ból. Chrystus odpowiedział:

Miałem głęboką ranę na swoim ramieniu, która powstała od dźwigania krzyża. Była ona bardziej bolesna niż inne, jednak nie była dostrzegana przez ludzi. Oddawaj cześć tej Ranie, a dam ci wszystko, o co przez nią poprosisz. A co się tyczy wszystkich, którzy będą czcić tę Ranę, odpuszczę im wszystkie grzechy powszednie i nie będę już wspominał grzechów śmiertelnych.

Odpust za odmawianie modlitwy

Następnie powstała niezwykle przejmująca modlitwa do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa. Papież Eugeniusz II postępując za prośbą św. Bernarda, udzielił odpustu dla wiernych, którzy tę modlitwę odmawiają. Jest ona doskonałą okazją, by zbliżyć się do konającego Chrystusa, by jeszcze mocniej Mu zaufać i szczerze Go pokochać. Niech będzie ona dziękczynieniem za wszystko, co Chrystus wycierpiał podczas drogi krzyżowej.

Reklama
Reklama

Modlitwa do Najświętszej Rany Ramienia Jezusa

O Umiłowany Jezu, łagodny Baranku Boży,

ja, nędzny grzesznik, pozdrawiam i czczę Najświętszą Ranę na Twoim ramieniu, na której dźwigałeś Swój ciężki krzyż, który tak rozdarł Twoje ciało i odsłonił Twoje kości, że zadał Ci cierpienie większe niż jakakolwiek inna rana Twojego Najświętszego Ciała.

Uwielbiam Cię, o Jezu Boleściwy, chwalę Cię i wywyższam.

Reklama
Reklama

Dziękuję Ci za Twoją najświętszą i bolesną Ranę, błagając Cię przez niezmierny ból, którego doświadczyłeś i przez miażdżący ciężar Twojego krzyża, abyś ulitował się nade mną, grzesznikiem, wybaczył mi wszystkie moje ciężkie i powszednie grzechy i prowadził mnie do nieba drogą Twojego krzyża. Amen.


Modlitwy na adorację krzyża

Przygotowaliśmy ebook pt. „Modlitwy na adorację krzyża”, który jest zbiorem 30 modlitw pomocnych podczas adoracji Krzyża. Wśród nich są zarówno modlitwy krótkie jak i dłuższe, a także propozycje popularne jak i mniej znane modlitwy świętych, teksty z  Liturgii Godzin oraz wybrane pieśni pasyjne. 

Zobacz na Dobroci.pl >>>

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę