Nasze projekty

Polacy na podium w Innsbrucku. Kamil Stoch liderem Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch zwyciężył na skoczni w Innsbrucku i jednocześnie objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Dawid Kubacki uplasował się na trzecim miejscu. Ostatni konkurs w cyklu 6 stycznia.

Ailura//CC BY-SA 3.0

Już po pierwszej serii Polak prowadził w konkursie skokiem na odległość 127,5 m. Za nim znalazł się Anze Lanisek i Ryoyu Kobayashi. W drugiej serii Kamil Stoch zagwarantował sobie zwycięstwo odległością 130 metrów.

Z kolei Dawid Kubacki skoczył 126 i 127 metrów i po drugiej serii awansował z piątego na miejsce trzecie. Czwarte zajął Piotr Żyła.

Ostatni konkurs w Bischofshofen

Przed ostatnim konkursem Turnieju Czterech Skoczni, który zaplanowano 6 stycznia w Bischofshofen, Kamil Stoch prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu. Drugie miejsce zajmuje Dawid Kubacki.

W pierwszym konkursie turnieju, gdy zawodnicy rywalizowali na skoczni Oberstdorfie Kamil Stoch zajął drugie miejsce, natomiast w Garmisch-Partenkirchen uplasował się tuż za podium. Konkurs noworoczny wygrał Dawid Kubacki, a trzecie miejsce zajął Piotr Żyła.

ZOBACZ: Dwóch Polaków na podium drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni