Nasze projekty
Fot. sport.tvp.pl

„Codzienny różaniec w intencji dziecka, które doznaje krzywdy”. Niezwykłe postanowienie noworoczne Kamila Stocha

"Mam też takie postanowienie, by codziennie mówić różaniec w intencji dziecka, które akurat doznaje krzywdy w danym momencie". Po noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen Kamil Stoch podzielił się swoimi noworocznymi postanowieniami.

Reklama

„Mam kilka postanowień noworocznych”

Po noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen Kamil Stoch został zapytany przez dziennikarza TVP Sport, Mateusza Lelenia o swoje postanowienia noworoczne. Przede wszystkim chciałbym się cieszyć z małych kroków, chciałbym to kontynuować. Chciałbym o tym nie zapominać, doceniać to, co mam – powiedział Kamil Stoch.

Skoczek podzielił się także drugim postanowieniem na nowy rok. Mam też takie postanowienie, by codziennie mówić różaniec w intencji dziecka, które akurat doznaje krzywdy w danym momencie – powiedział Kamil Stoch.

W noworocznym konkursie skoczek zajął dziewiąte miejsce. Całej rozmowy z Mateuszem Leleniem można wysłuchać TUTAJ.

Reklama

„Zawsze mam zwyczaj pomodlić się przed zawodami”

Kamil Stoch w swoich publicznych wypowiedziach często nawiązuje do swojej wiary. Tak było też m.in. gdy skoczek podsumował piąte w swojej karierze igrzyska olimpijskie. Nigdy nie byłem sam i nie chciałem być sam, bo w pojedynkę bardzo trudno jest przezwyciężyć tak trudne momenty. Moja wiara też mi w tym pomogła – mówił.

W innym wywiadzie przyznał, że przed skokami wykonuje znak krzyża, ale także pamięta o modlitwie. Zawsze mam zwyczaj pomodlić się przed zawodami o bezpieczeństwo nie tylko dla mnie, ale też dla wszystkich zawodników. Proszę też o dobry wynik – trzeba prosić i wierzyć, że się to otrzyma – tłumaczył.

Wierzę, że wszystko się dzieje po coś, że Pan Bóg ma wszystko zaplanowane. Przyjmuję wszystko ze spokojem. Ktoś kiedyś mi powiedział – pewien znajomym ksiądz – że jeśli Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, to reszta jest na właściwym miejscu. Trzymam się tej zasady i wiem, że w życiu mi to bardzo pomogło.

Reklama

Chciałbym podziękować Panu Bogu za wszystko, co było i co będzie dopiero przede mną – powiedział, gdy zajął drugie miejsce w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego, polskiego sportowca roku.

TVP Sport, zś/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę