Nasze projekty

Kamil Stoch wygrywa Turniej Czterech Skoczni!

Kamil Stoch zwycięzcą 69. Turnieju Czterech Skoczni! Polak potwierdził swoją dominację wygrywając ostatni konkurs w Bischofshofen. To trzeci triumf Stocha w TCS. Trzecie miejsce w cyklu zajął Dawid Kubacki.

Dzisiaj Kamil Stoch był bezkonkurencyjny. Polak skoczył 139 i 140 metrów. Drugie miejsce w konkursie zajął Norweg Marius Lindvik, a trzeci był Niemiec Karl Geiger, który zajął drugie miejsce w turnieju.

Poza Stochem bardzo dobrze spisali się inni Polacy. Piotr Żyła dzisiaj był 7., i dobre skoki wywindowały go na 5. miejsce w klasyfikacji turnieju. Andrzej Stękała dzisiaj w zawodach był 8., a turniej zakończył na 6. miejscu. Dawid Kubacki zajął 15. miejsce i w ogólnej klasyfikacji zajął trzecie miejsce.

To trzeci triumf Stocha w tym prestiżowym turnieju. Polak wygrał takie same zawody w 2017 i 2018 roku. Rok temu w zawodach triumfował Dawid Kubacki.

Turniej Czterech Skoczni, to cykl konkursów rozgrywanych na przełomie roku na czterech skoczniach w Niemczech i Austrii. Skoczkowie rozpoczynają rywalizację w Oberstdorfie, w Nowy Rok rywalizują w Garmisch-Partenkirchen, później skaczą w Innsbrucku, a ostatnim przystankiem jest Bischofshofen.

Dotychczas turniej wygrało trzech Polaków: Adam Małysz, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

SPRAWDŹ: Polacy na podium w Innsbrucku. Kamil Stoch liderem Turnieju Czterech Skoczni