fot. sport.tvp.pl/Wikimedia Commons

Tuż przed skokiem robią znak krzyża, nie wstydzą się wiary. „To pomaga mi być lepszym zawodnikiem”

"Wydaje mi się, że ten znak krzyża pomaga mi być lepszym zawodnikiem" - powiedział kilka lat temu Dawid Kubacki. Niejednokrotnie mogliśmy zobaczyć, jak przed oddaniem skoku polscy zawodnicy robią znak krzyża. Co jeszcze mówili o wierze i Bogu?

Reklama

W tym sezonie mnóstwo powodów do radości ma Dawid Kubacki, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Skoczek święci tryumfy na skoczni, ale to niejedyne piękne wydarzenia… Bo niedawno przywitał na świecie drugą córeczkę.

PRZECZYTAJ: „Żona trzyma teraz w rękach złotego aniołka”. Wzruszające słowa Kubackiego po konkursie

Kubacki nigdy nie ukrywał, że wiara jest dla niego bardzo ważna. Wiara w moim życiu jest bardzo ważna. Żegnam się przed skokiem, bo to jest symbol wiary, z którym się identyfikuję – mówił Dawid Kubacki kilka lat temu w rozmowie z Onet Sport. Wydaje mi się, że ten znak krzyża pomaga mi być lepszym zawodnikiem. Dzięki temu czuję, że mam na skoczni dodatkowe wsparcie – podkreślił Polak.

Reklama

„Zawsze modlę się przed zawodami”

O swojej wierze i Bogu wielokrotnie wypowiadał się również Kamil Stoch, trzykrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich. Zawsze mam zwyczaj pomodlić się przed zawodami o bezpieczeństwo nie tylko dla mnie, ale też dla wszystkich zawodników. Proszę też o dobry wynik – trzeba prosić i wierzyć, że się to otrzyma – mówił Kamil Stoch.

Wierzę, że wszystko się dzieje po coś, że Pan Bóg ma wszystko zaplanowane. Przyjmuję wszystko ze spokojem. Ktoś kiedyś mi powiedział – pewien znajomym ksiądz – że jeśli Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, to reszta jest na właściwym miejscu. Trzymam się tej zasady i wiem, że w życiu mi to bardzo pomogło – dodał.

ZOBACZ: „Codzienny różaniec w intencji dziecka, które doznaje krzywdy”. Niezwykłe postanowienie noworoczne Kamila Stocha

Reklama

O swojej wierze w rozmowie z TVP Sport opowiedział również Andrzej Stękała. Wierzę w Boga, mocno wierzę. Ale nie chcę się tym popisywać, obnosić z tym. To moja prywatna sfera – mówił.

Nie jest katolikiem, ale „Bóg jest jeden”

Ja jestem luteraninem, żona katoliczką, a Bóg jest jeden! – tak mówił Adam Małysz zapytany o to, jak wygląda jego prywatne życie z partnerką innego wyznania. Kiedy urodziła się ich córka, została ochrzczona w obrządku katolickim. Pod względem wiary nie było i nie ma u nas jakiegoś podziału. Żyjemy w pełnej harmonii. W Wiśle można spotkać bardzo dużo mieszanych par, małżeństw. Fajnie jest, gdy dwóch księży odprawia nabożeństwo ekumeniczne. Czuje się wtedy, że między wiernymi nie ma podziału – mówił.

„Lekcje religii były wielką przyjemnością”

Piotr Żyła nie jest katolikiem, ale należy do Kościoła Ewangelickiego. Nie wypowiada się publiczne o swojej wierze, ale wydaje się, że w życiu prywatnym jest bardzo zaangażowany, uczęszcza na nabożeństwa.

Reklama

Piotr uczęszczał na lekcje religii ewangelickiej. Lekcje religii były z Piotrem wielką przyjemnością. Piotr należy do bardzo pogodnych ludzi– mówił ks. Byrt w rozmowie z portalem bielskobiala.naszemiasto.pl.

ZOBACZ: Piotr Żyła – najzabawniejszy wśród skoczków narciarskich

kh, TVP Sport, onet.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę