fot. Wikimedia

Piotr Żyła – najzabawniejszy wśród skoczków narciarskich

Piotr Żyła jest niekwestionowanym, medialnym fenomenem. Z uśmiechem oczekujemy jego wypowiedzi po narciarskich zawodach. Tak się składa, że dziś, gdy w Zakopanem odbywa się konkurs indywidualny, skoczek obchodzi swoje 35. urodziny!

Reklama

Piotr Żyła to jeden z najlepszych, polskich skoczków narciarskich. Jest zdobywcą: sześciu medali mistrzostw świata, drugiego miejsca w 65. Turnieju Czterech Skoczni, wielokrotny medalista w konkursach indywidualnych. Na swoim koncie ma również trzecie miejsce w Letnim Grand Prix 2018, a w konkursie indywidualnym Pucharu Świata 17 razy znalazł się na podium (w tym raz na pierwszym miejscu).

Poza sukcesami sportowymi, Piotr Żyła odnosi sukcesy w rozśmieszaniu fanów przed telewizorami. Widzowie bardzo często po konkursach nie mogli oderwać się od telewizora, bowiem czekali na wypowiedzi uśmiechniętego sportowca. Oto kilka jego zabawnych wypowiedzi z 2020 r.

„Lekcje religii były dla niego przyjemnością”

Dla wielu być może jest to zaskoczeniem, ale Piotr Żyła (podobnie jak Adam Małysz) nie jest katolikiem. Deklaruje on przynależność do Kościoła Ewangelickiego. Jest bardzo religijny, uczęszcza na nabożeństwa, jednak nie mówi publicznie o swojej wierze.

Reklama
Reklama

Żyła chodził do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Tam były prowadzone lekcje religii zarówno dla katolików, jak i dla protestantów. Właśnie dlatego Piotr miał okazję uczęszczać na religię, podczas której poznawał prawdy wiary zgodne ze swoim wyznaniem. Piotr uczęszczał na lekcje religii ewangelickiej. Lekcje religii były z Piotrem wielką przyjemnością. Piotr należy do bardzo pogodnych ludzi – mówił ks. Byrt w rozmowie z portalem bielskobiala.naszemiasto.pl.

Piotra Żyłę niezwykle cenią wyznawcy Kościoła Ewangelickiego. W 2017 r. skoczek otrzymał z rąk Luteran ze Szczyrku medale z okazji 500-lecia Reformacji. Są one wręczane tylko wybitnym postaciom polskiego społeczeństwa, w których życiu najistotniejszą rolę odgrywa Ewangelia.

kw, onet.pl, jastrzabpost.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę