Nasze projekty

Kamil Stoch olimpijczykiem zimowym stulecia. „Każdy kto walczy do końca, zasługuje na to miano”

"Jestem bardzo zaskoczony. Uważam, że to nie jest łatwe wybrać najlepszego sportowca" - powiedział Kamil Stoch, który zwyciężył w kategorii na najlepszego olimpijczyka zimowego stulecia w plebiscycie "Przeglądu Sportowego".

Kamil Stoch of Poland, center, is congratulated by his teammates after his second round jump at the fourth stage of the 69th four hills ski jumping tournament in Bischofshofen, Austria, Wednesday, Jan. 6, 2021. (AP Photo/Matthias Schrader)

Plebiscyt zorganizowano z okazji stulecia dziennika „Przegląd Sportowy”. Sportowcem Stulecia została Irena Szewińska, a drugie miejsce zajął Adam Małysz.

Kamil Stoch, trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich, zwyciężył w kategorii na najlepszego olimpijczyka zimowego ze sporą przewagą (zdobył ponad 8 tys. głosów) nad drugim Adamem Małyszem (5190) i trzecią Justyną Kowalczyk (3427).

„Nie jest łatwe wybrać najlepszego sportowca”

Jestem bardzo zaskoczony. Uważam, że to nie jest łatwe wybrać najlepszego sportowca w takiej kategorii. Jest wiele dyscyplin. Każda szczyci się swoją oryginalnością, swoimi prawami. Każda ma różne warunki do rozwoju i do treningu – powiedział Kamil Stoch, po ogłoszeniu wyników plebiscytu.

Reklama
Reklama

Lider kadry polskich skoczków przebywa obecnie na zgrupowaniu w Predazzo, dlatego nie mógł odebrać nagrody osobiście. Jak podkreślił, „każdy kto walczy do samego końca, zasługuje na miano sportowca stulecia„.

Podczas plebiscytu wyłoniono również m.in. piłkarza stulecia, którym został Robert Lewandowski i trenera stulecia – Kazimierza Górskiego.

Reklama
Reklama

Kamil Stoch to jeden z najbardziej utytułowanych polskich sportowców. Trzykrotnie zdobył złoty medal na zimowych igrzyskach olimpijskich, tyle razy zwyciężył również w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni.

kh/skijumping.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę