Nasze projekty

Kamil Stoch olimpijczykiem zimowym stulecia. „Każdy kto walczy do końca, zasługuje na to miano”

"Jestem bardzo zaskoczony. Uważam, że to nie jest łatwe wybrać najlepszego sportowca" - powiedział Kamil Stoch, który zwyciężył w kategorii na najlepszego olimpijczyka zimowego stulecia w plebiscycie "Przeglądu Sportowego".

Plebiscyt zorganizowano z okazji stulecia dziennika „Przegląd Sportowy”. Sportowcem Stulecia została Irena Szewińska, a drugie miejsce zajął Adam Małysz.

Kamil Stoch, trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich, zwyciężył w kategorii na najlepszego olimpijczyka zimowego ze sporą przewagą (zdobył ponad 8 tys. głosów) nad drugim Adamem Małyszem (5190) i trzecią Justyną Kowalczyk (3427).

„Nie jest łatwe wybrać najlepszego sportowca”

Jestem bardzo zaskoczony. Uważam, że to nie jest łatwe wybrać najlepszego sportowca w takiej kategorii. Jest wiele dyscyplin. Każda szczyci się swoją oryginalnością, swoimi prawami. Każda ma różne warunki do rozwoju i do treningu – powiedział Kamil Stoch, po ogłoszeniu wyników plebiscytu.

Reklama
Reklama

Lider kadry polskich skoczków przebywa obecnie na zgrupowaniu w Predazzo, dlatego nie mógł odebrać nagrody osobiście. Jak podkreślił, „każdy kto walczy do samego końca, zasługuje na miano sportowca stulecia„.

Podczas plebiscytu wyłoniono również m.in. piłkarza stulecia, którym został Robert Lewandowski i trenera stulecia – Kazimierza Górskiego.

Reklama
Reklama

Kamil Stoch to jeden z najbardziej utytułowanych polskich sportowców. Trzykrotnie zdobył złoty medal na zimowych igrzyskach olimpijskich, tyle razy zwyciężył również w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni.

kh/skijumping.pl/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite