Nasze projekty

Msze w intencji „unicestwienia urządzeń i wież 5G”? Kuria reaguje, proboszcz wyjaśnia

"Jest oczywistym, że takich intencji mszalnych nie powinno się przyjmować" - powiedział rzecznik kurii w Olsztynie. Chodzi o msze w w intencji "unicestwienia urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G", które zostały odprawione w Mrągowie.

W ostatnich dniach, w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie odprawiono msze święte w intencji „unicestwienia urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G”. Informacja o nich została zamieszczona na stronie internetowej parafii w harmonogramie intencji mszalnych na bieżący tydzień. Wywołało to poruszenie wśród internautów i pytania, czy ksiądz może w ogóle przyjmować takie intencje.

Kuria reaguje. Proboszcz się tłumaczy

Na sytuację zareagowała kuria w Olsztynie. To jest świeża sytuacja, ale już na nią zareagowaliśmy. Z proboszczem została przeprowadzona rozmowa. Jest oczywistym, że takich intencji mszalnych nie powinno się przyjmować – powiedział PAP rzecznik kurii metropolitalnej w Olsztynie ks. dr Marcin Sawicki.

Na poruszenie wywołane intencjami, zareagował również sam proboszcz z Mrągowa. Jak tłumaczył w rozmowie z PAP, intencje zamówiły dwie osoby z parafii, a ich brzmienie „zostało opacznie zrozumiane, źle zapisane”.

Reklama
Reklama

Nie chodziło o samą technologię, ale o zagrożenia, jakie ona ze sobą niesie – powiedział ks. Robert Kaniowski. Wytłumaczył, że „każda technologia niesie za sobą zło”, a chodzi o zagrożenia związane m.in. z udostępnianiem w internecie treści pornograficznych. Sam internet nie jest zły, ale jest w nim mnóstwo złych treści – dodał.

Intencje zostaną zmienione

Duchowny powiedział również, że intencje zamówiły dwie prywatne osoby z parafii, które po rozmowie z proboszczem zdecydowały się zmienić ich brzmienie. Ks. Kainowski przyznał, że to najdziwniejsza intencja z jaką spotkał się w swojej dotychczasowej posłudze.

Często w trudnych sprawach ludzie zamawiają msze +w intencji znanej Panu Bogu+. Tu się tak nie stało i wyszło trochę nie tak, jak powinno – powiedział.

Reklama
Reklama

kh/PAP/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę