Nasze projekty

TCS: Kamil Stoch na drugim miejscu w Oberstdorfie

Bardzo dobre rozpoczęcie Turnieju Czterech Skoczni przez Kamila Stocha. Polak w pierwszym konkursie w Oberstdorfie zajął 2. miejsce. Kolejne zawody w cyklu 1 stycznia.

Kamil Stoch po pierwszej serii zajmował 5. miejsce po skoku na 125 metr. W drugiej zdecydowanie się poprawił, gdzie skoczył 132,5 metra.

Polak dał się wyprzedzić tylko reprezentantowi gospodarzy Karlowi Giegerowi. Na najniższym stopniu podium stanął Norweg Marius Lindvik. 7 lokatę zajął Andrzej Stękała, 15. był Dawid Kubacki, 21. Piotr Żyła, a 30. Klemens Murańka.

Reklama
Reklama

W klasyfikacji generalnej turnieju Stoch traci do Geigera 2,8 punktu.

Kolejne konkursy w Niemczech i Austrii

Kolejne konkursy z cyklu Turnieju Czterech Skoczni odbędą się w najbliższych dniach. 1 stycznia skoczkowie będą rywalizować w Garmisch-Partenkirchen, 3 stycznia w Innsbrucku, a 6 w Bischofshofen.

Przypomnijmy, że niewiele zabrakło, a reprezentanci Polski nie wystartowaliby w konkursie w Oberstdorfie. W niedzielę test potwierdził zakażenie koronawirusem u Klemensa Murańki. Powtórne testy w jego przypadku były jednak negatywne.

Reklama

Polacy nie zostali dopuszczeni do kwalifikacji, ale kilku godzinach niepewności polscy skoczkowie wystąpili w konkursie. Unieważniono kwalifikacje i zrezygnowano z sytemu KO. W konkursie głównym wystąpiło wszystkich 62 zawodników, którzy zostali zgłoszeni.

SPRAWDŹ: Na skoczni w Willingen zostanie odprawione wigilijne nabożeństwo

ag/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite