Nasze projekty

Adwent opowiedziany rapem. Niecodzienny pomysł braci kapucynów

Jeden z kleryków kapucyńskiego seminarium duchownego wpadł na niecodzienny pomysł przeprowadzenia wspólnie z braćmi internetowych rekolekcji adwentowych. Oprócz "zwykłych" komentarzy do czytań z dnia wieczorem zamieszczą... hip-hopowy kawałek, którym brat Krzysztof skomentuje Ewangelię.

Nazwali cały cykl „Projektem kapucyńskim” i ambitnie chcą nim przeprowadzać widzów przez każdy dzień Adwentu 2019. Codziennie rano będą ukazywać się „klasyczne” komentarze biblijne do czytań, wraz z czytaniami, zaś wieczorem – prawdziwa muzyczno-biblijna perełka autorstwa br. Krzysztofa Fabicha czyli codziennie nowy kawałek hip-hopu na temat głównej myśli Ewangelii z dnia. 

– Wybrałem hip-hop przede wszystkim dlatego, że jest to muzyka ludzi, do których chcę dotrzeć, czyli często oddalonych od Kościoła młodych. Ale również dlatego, że hip-hopem da się więcej opowiedzieć niż np. kawałkiem rockowym, gdzie miejsca na słowa jest znacznie mniej – mówi br. Krzysztof Fabich, kleryk 5. roku kapucyńskiego Seminarium Duchownego w Lublinie. 

Nie jest to jego hip-hopowy ani muzyczny debiut, ponieważ od jakiegoś czasu komponuje, wykonuje i nagrywa piosenki w tym stylu wrzucając je na YouTube jako BratCap (nawiązanie do łacińskiego „cap.” czyli skrótu oznaczającego kapucynów). – Tworzenie hip-hopu pomaga mi w życiu duchowym – mówi.

Reklama
Reklama

Projekt Kapucyński był dla niego sporym wyzwaniem, bo musiał skomponować, napisać, nagrać oraz sfilmować 24 nowe kawałki. 

W przygotowywanych do porannej emisji video-komentarzach do adwentowych czytań z dnia wzięli udziął ojcowie i bracia kapucyni z całej Prowincji Warszawskiej zgromadzenia. W ostatnim odcinku czytania komentuje sam prowincjał br. Łukasz Woźniak OFMCap.

Reklama
Reklama

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite