Nasze projekty

Wypij „Cappuccino dla Afryki” i wspomóż dzieci!

Fundacja Kapucyni i Misje już 6 stycznia zaprasza do Krakowa na misyjną kawę i ciasto przygotowane przez siostry zakonne. Zebrane środki zostaną przekazane na dożywianie dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej i opłacenie im szkoły.

fot. freepik.com

Filiżanka doskonałej misyjnej kawy cappuccino Cardinale Massaia czy pyszne ciasta przygotowane przez mniszki klauzurowe klaryski będą czekać na wspierających akcję „Cappuccino dla Afryki”.

Oprócz tego przez cały dzień będzie można porozmawiać z misjonarzami, obejrzeć ciekawą wystawę oryginalnych eksponatów przywiezionych z Afryki oraz zobaczyć zdjęcia i filmy o życiu mieszkańców Czarnego Lądu i prowadzonych przez zakonników dziełach misyjnych – zapowiada br. Jerzy Steliga, sekretarz misyjny kapucynów prowincji krakowskiej i koordynator akcji.

ZOBACZ TEŻ: 6 stycznia to także Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

Reklama

Wydarzenie odbędzie się już 6 stycznia w godzinach 7:00-21:00 na sali gimnastycznej w krakowskim klasztorze zgromadzenia przy ul. Loretańskiej 11 w Krakowie. Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie internetowej fundacja.kapucyni.pl.

Środki pozyskane z akcji „Cappuccino dla Afryki” zostaną przeznaczone na dożywianie dzieci i opłacenie im szkoły w miejscowości Ndim w Republice Środkowoafrykańskiej.

Bracia kapucyni zapraszają również na Msze święte do kościoła przy ul. Loretańskiej 11 w Krakowie, na których w święto Trzech Króli, 6 stycznia kazania będzie głosił br. Paweł Kubiak, misjonarz z Czadu w Afryce. Po każdej Mszy św. w kościele (6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 16:30, 19:00) będzie można zobaczyć słynną ruchomą szopkę.

Reklama
materiały prasowe

Kapucyni posługują w Afryce już od 30 lat

Misjonarze z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej posługują w Afryce od ponad 30 lat. Poza duchowym wsparciem, pomagają budować studnie, szkoły, szpitale oraz rozdają żywność i leki.

Dożywianie osieroconych afrykańskich dzieci jest co roku finansowane ze sprzedaży kawy Cardinale Massaia, akcji „Cappuccino dla Afryki” odbywającej się w uroczystość Objawienia Pańskiego oraz inicjatywy „Wyślij pączka do Afryki” w Tłusty Czwartek.

KAI, materiały prasowe/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę