Nasze projekty

Adwent z ks Piotrem Pawlukiewiczem. #5 CZEKANIE

My wciąż czekamy. Już nie tylko na przyjście Chrystusa tu - na ziemi, ale na to, by przyszedł na końcu czasów. Czekamy także w codzienności - na lepsze jutro, na ważne wydarzenia, na zmianę, na skończenie studiów, w kolejce w sklepie - cały czas na coś czekamy. Ale czy mamy w sobie cierpliwość, by ze spokojem przyjąć okres oczekiwania? Czy potrafimy dobrze go wykorzystać?

Reklama

Cytat: A żeby dobrze przeżyć ten czas czekania, powinniśmy zapoznawać się ze Słowem Bożym. W Adwencie jesteśmy szczególnie wezwani do jego czytania, to ono ożywia serce.

Czas Adwentu jest czasem oczekiwania zarówno na powtórne przyjście Chrystusa, jak i na to – do stajenki. Czekanie wymaga cierpliwości. W końcu – jak wiemy z Pisma Świętego i z popularnych kolęd – Chrystus był “wiele tysięcy lat wyglądany”. Przez setki lat prorocy i wszyscy ludzie czekali na Jego przyjście. Aż przyszedł i zbawił nas wszystkich. 

Czytaj także >>> Adwent z ks. Piotrem Pawlukiewiczem. #1 POWRÓT

Reklama

Czy potrafimy dobrze wykorzystać czas oczekiwania?

My także cały czas czekamy. Już nie tylko na Jego przyjście tu – na ziemi, ale na to, by przyszedł na końcu czasów. Czekamy także w codzienności – na lepsze jutro, na ważne wydarzenia, na zmianę, na skończenie studiów, w kolejce w sklepie – cały czas na coś czekamy. Ale czy mamy w sobie cierpliwość, by ze spokojem przyjąć okres oczekiwania? Czy potrafimy dobrze go wykorzystać?

Czy gdy stoimy w kolejce, potrafimy uśmiechnąć się do osoby, która stoi obok? Czy gdy czekamy na egzamin – uczymy się odpowiednio, by zdać go jak najlepiej? Czy gdy oczekujemy na ślub, próbujemy w czystości i zrozumieniu poznać się jak najlepiej i dobrze wykorzystać okres narzeczeństwa? Czy gdy matka oczekuje na swoje dziecko, odpowiednio dba o siebie, ale także o relacje z bliskimi? Takich przykładów można by wymieniać mnóstwo.

Czytaj także >>> Adwent z ks. Piotrem Pawlukiewiczem.. #2 ŚWIATŁO

Reklama

Pismo Święte – narzędzie do nauki cierpliwości

Ks. Piotr Pawlukiewicz zachęca nas, by uzbroić się w cierpliwość każdego dnia, ale także by czas oczekiwania wykorzystać jak najlepiej. A pomocą w tym ma być Pismo Święte, które jest dla nas najpiękniejszym źródłem codziennej inspiracji, ale także ożywia serce. Jak wiele lat Naród wybrany czekał na oswobodzenie z niewoli egipskiej? Jak wiele lat Abraham czekał na potomstwo? Właśnie dlatego, by zrozumieć sens oczekiwania – nie można obejść się bez czytania Biblii. 

Zadanie: Do końca Adwentu przeczytaj całą Ewangelię wg św. Łukasza. 

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę