Nasze projekty

Adwent z ks. Piotrem Pawlukiewiczem. #4 PRAWDA

Prawda - tak bardzo się jej boimy. Wolimy usłyszeć mnóstwo wymijających słów, byle by tylko nie usłyszeć tego najgorszego - prawdy o sobie samym. Nie lubimy szczerych ludzi, bo mówią nam wprost, co myślą i jasno określają, czym dla nich są nasze działania. Czy my chcemy to słyszeć? Zapewne nie jest to łatwe…

Reklama

Cytat ks. Piotra Pawlukiewicza: W Adwencie mamy poznać prawdę o sobie, żebyśmy na Sądzie Ostatecznym nie byli zaskoczeni. 

Kim naprawdę jesteśmy?

Prawda – tak bardzo się jej boimy. Wolimy usłyszeć mnóstwo wymijających słów, byle by tylko nie usłyszeć tego najgorszego – prawdy o sobie samym. Nie lubimy szczerych ludzi, bo mówią nam wprost, co myślą i jasno określają, czym dla nich są nasze działania. Czy my chcemy to słyszeć? Zapewne nie jest to łatwe… 

Zdecydowanie łatwiej jest otaczać się tymi ludźmi, którzy jasno nie mówią tego, o czym myślą. Zgadzają się z naszym zdaniem, a przede wszystkim nie oceniają, przytakują. W taki sposób między innymi tworzymy fałszywy obraz siebie, który zakłamuje to, kim naprawdę jesteśmy.

Reklama

Czytaj także >>> Gdzie na rekolekcje adwentowe?

Warto wsłuchać się w głos sumienia

Ks. Piotr Pawlukiewicz sugeruje nam dziś, że czas Adwentu to doskonała okazja, by spojrzeć na siebie i swoje sumienie mniej przychylnym okiem, niż na co dzień. By spojrzeć w taki sposób, który nie będzie niczego tuszował, ale będzie ukazywał prawdę o nas samych. Warto, by wsłuchać się w głos sumienia, nie szukać z automatu usprawiedliwień dla naszego postępowania. Tylko z pokorą powiedzieć przed sobą – faktycznie, tu popełniłem błąd. 

Przyznanie się przed sobą, że jest coś do poprawy, że powinniśmy nad czymś popracować, jest pierwszym i jednym z najważniejszych etapów nawrócenia. Gdy staniemy w prawdzie, mamy niepowtarzalną okazję, by się zmienić, by stawać się lepszymi. Wtedy – na Sądzie Ostatecznym, nie będziemy zaskoczeni. 

Reklama

Zadanie: Zrób sobie porządny rachunek sumienia i stań w prawdzie przed samym sobą. Jeśli to możliwe – idź w najbliższym czasie do spowiedzi.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę