Nasze projekty
Reklama

Adwent z ks. Piotrem Pawlukiewiczem. #2 ŚWIATŁO

"Adwent jest tym czasem, kiedy prosimy Pana Boga o światło" - ks. Piotr Pawlukiewicz.

Cytat ks. Piotra Pawlukiewicza: „Adwent jest tym czasem, kiedy prosimy Pana Boga o światło”

Wyobraźmy sobie, że jesteśmy w ciemnym pokoju. Żaden promyk słońca, ani jakiekolwiek światło nie dociera. Tylko my i ciemność. W takich sytuacjach najczęściej pojawia się strach. A jeśli coś mnie zaskoczy? Nie widzę, gdzie jestem. Jak dostać się z punktu do punktu, gdy nie widzimy, co przed nami?

 Musimy być bardzo ostrożni. Jednak, wraz z upływem czasu, nasze oczy przyzwyczajają się do ciemności. Mimo, że wciąż dobrze nie widzimy, to już prędzej jesteśmy w stanie się poruszać, potrafimy rozróżnić podstawowe elementy. Podobnie jest w naszym życiu.

Reklama

Czytaj także >>> Adwent z ks. Piotrem Pawlukiewiczem. #POWRÓT

Jak to rozumieć? 

Kiedy żyjemy w ciemności, to znaczy, że żyjemy w grzechu. Coraz bardziej przymykamy oko na kolejne sytuacje, w których zachowujemy się nie tak, jak powinniśmy. Co gorsza, szybko przyzwyczajamy się do grzechu, przestajemy odróżniać dobro od zła. Czasami nawet stwarzamy pozory, by udowodnić przed sobą samym, że nie robimy źle. Można to zatem porównać do tej sytuacji, w której nasze oko przyzwyczaja się do ciemności. To, że coś w niej widzimy, nie oznacza, że dociera do nas światło.

Ks. Piotr Pawlukiewicz mówi nam, że w czasie Adwentu, chcemy dostrzec światło, chcemy prosić Chrystusa – Światłość Świata, by przyszedł do naszego życia i rozproszył ciemność, która niewątpliwie w naszym życiu zajmuje dużo miejsca. Jedna iskra sprawia, że widzimy coraz więcej i coraz dalej. A gdy światło zapali się w kolejnych miejsca, w kolejnych przestrzeniach, będziemy mogli powiedzieć, że światłość zwyciężyła nad ciemnością.

Reklama

Czytaj także >>> Modlitewnik adwentowy „Marana tha”

Już zawsze dobro, radość i miłość zwyciężają!

Czy nie na tym właśnie polegają Święta Bożego Narodzenia, których w Adwencie wypatrujemy? Nie bez powodu wypadają one 25 grudnia – to moment, w którym za nami jest najdłuższa noc, a światłość – dzień, powoli zwycięża nad ciemnością. Dni będą od tej pory coraz dłuższe. Od momentu, gdy Chrystus przyszedł na świat, już zawsze dobro, radość i miłość zwyciężają! 

Zadanie: W ten Adwent, rozejrzyj się wokół siebie, zajrzyj do swojego sumienia i pomyśl, co w Twoim życiu zwycięża? Światłość, a może ciemność? Niezależnie od werdyktu, poproś Boga o światło, o wsparcie w czynieniu dobra, którego nigdy nie za wiele! 

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę