Nasze projekty
Aneta Liberacka

Wakacje z duchami

I cóż powiecie na to, że już się zbliża lato?

Reklama

W latach siedemdziesiątych był taki serial Wakacje z duchami, na podstawie książki Adama Bahdaja pod tym samym tytułem. Serial, jak to z serialami bywa, często powtarzano w telewizji w wakacje. Dzięki temu, wszyscy wiedzieliśmy, jak chcielibyśmy spędzać to lato. Dokładnie tak! Było tam wszystko, co potrzebne do najświetniejszych wakacji: jezioro, las, stary zamek w którym straszy, leśniczówka, pachniało świeżo gotowanym ciastem i śmietaną, była też ciocia troszcząca się o pyszne jedzenie: żeby mi chłopcy wszystko zjedli, a jak zabraknie, to doniosę. Ach!

Czasy się zmieniły, możliwości się zmieniły i marzenia się zmieniły. Ciągle jednak możemy wybrać się na wakacje z duchami. A jeśli już z kimś się wybierać to tylko w dobrym towarzystwie. Przygotowaliśmy więc pomocnik w wyborze dobrego ducha. Każdy przed wyjazdem na wakacje, może wybrać swojego patrona. (zobacz w artykule: Święci na wakacje. Wybierz swojego)

10294420724_0300cf921d_o

Reklama

Jeśli w mnogości pojawiających się, kuszących ofert ciągle nie jesteśmy zdecydowani jak spożytkować nasz cenny czas wolny, można postawić na Polskę. Zresztą zawsze najlepiej stawiać na Polskę! W Polsce są do zwiedzania tak niesamowite miejsca, że się podróżnikom nie śniło. Wystarczy zobaczyć artykuły: Odkrywamy Sanktuaria, Sacroklimaty, czyli miejsca o których nie miałeś pojęcia i Najpiękniejsze miejsca w Polsce.

Spotkaliście np. kiedyś Matkę Bożą Uśmiechniętą? Pewnie tak, ale okazuje się, że ma też swoje Sanktuarium w Pszowie. Jeśli dobrze się rozejrzeć, można też spotkać św. Mikołaja z Wilkiem, wykąpać się w winie, a nawet dotrzeć do Źródła Miłości, a przecież każdy chciałby tam dotrzeć. Dla szukających ciszy, spokoju, wytchnienia i uleczenia duszy, mamy opowieść o spełnieniu marzeń, o Luliraju – wyjątkowym miejscu, w którym powstają kultowe „Ballady i romanse” (już niedługo nowa seria na Stacji7). Dla miłośników wycieczek rowerowych jest dobra wiadomość, można razem Niniwa Team wybrać się w pogoń za Panem Bogiem, na rowerze zawsze szybciej (o tym bardzo ciekawa rozmowa z O. Tomaszem Maniurą – Duszpasterzem Niniwy ).

Reklama

Na rowerze, hulajnodze, samochodem, pociągiem czy samolotem. W lesie, na plaży, w mieście, czy na wsi. Długie, czy tylko kilkudniowe, niech te wakacje będą czasem prawdziwego odpoczynku od zajęć powszednich, oderwania od zwyczajnych trudów dnia. Od wszystkiego, co można wyrazić symbolem „Marta” (Rozmowy z Janem Pawłem II).

Niech będą czasem odnalezienia tej najlepszej cząstki.

 

Reklama

Odpoczywajcie!!! Dobrych wakacji! Dobrego lata!

 

I cóż powiecie na to,  że już się zbliża lato?

Kret skrzywił się ponuro: „przyjedzie pewnie furą”.

Jeż się najeżył srodze: „raczej na hulajnodze”.

Wąż syknął: „Ja nie wierzę. przyjedzie na rowerze”.


 

okladka_wakacje• Na rowerze za Panem Bogiem

• Rozmowy z Janem Pawłem II. Wakacje

 Odkrywamy sanktuaria

• Święty na wakacje. Wybierz swojego!

• Sacroklimaty: Miejsca, o których nie miałeś pojęcia

• Luliraj. Leczenie duszy

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite