Nasze projekty
Aneta Liberacka

W obronie stada

Dlaczego dziś stada trzeba bronić? Przed czym? Czy coś mu zagraża?

Reklama

Jest taka jedna wartość, która dla każdego człowieka, bezwzględnie jest najważniejsza. Wartość, w obronie której stanie zawsze. Dla której zawsze się podniesie. Za którą jest w stanie oddać wszystko. Taką wartością jest Rodzina – STADO.

Dlaczego dziś stada trzeba bronić? Przed czym? Czy coś mu zagraża?

Reklama
Reklama

Dziś w każdej rodzinie pojawiają się dylematy. Pierwszy, kiedy w ogóle ją założyć. Następnie: Czy jestem prawdziwym ojcem? Czy jestem dobrą matką? Niepewność. Zazdrość. Gniew. Zadufanie w sobie. Zdrada. Brak przebaczenia. Relatywizm. Brak wymagań. Dylematy wynikające z pomieszania ról w rodzinie. Już Jan Paweł II mówił, że: problemem jest błędne pojmowanie w teorii i praktyce niezależności małżonków we wzajemnych odniesieniach. Jest duży zamęt w pojmowaniu autorytetu rodziców i dzieci. Niektóre rodziny stanęły niepewne i zagubione wobec swych zadań…

Reklama
Reklama

Jak bronić dziś swojego STADA? Gdzie szukać sił i amunicji w tej walce?

Zapraszam w adwencie na specjalne rekolekcje: “Wilki dwa. W obronie stada”.

Reklama

Co drugi dzień, będziemy publikować kolejny odcinek rekolekcji, prowadzonych przez Ojca Adama Szustaka i Roberta Friedricha Litzę. Może to właśnie ten adwent, w którym, podejmiemy wyzwanie, mocne postanowienie i wspólnie z prowadzącymi staniemy do walki ze złem. Do walki o naszą rodzinę. O wszystkie sprawy, które idą nie tak. Może tym razem wygramy. Może ten adwent, to przygotowanie, to właśnie ten czas, kiedy wszystko co idzie nie tak, zacznie działać. Kiedy wreszcie znajdziemy czas dla siebie. Wreszcie znajdziemy cierpliwość. Wreszcie znajdziemy zaufanie. I wreszcie podarujemy sobie prawdziwą miłość.

wilki dwa wydarzenie post

Może te święta w naszej rodzinie tym razem staną się naprawdę wyjątkowe. A może nie tylko przeżyjemy wspaniałe rodzinne święta, ale będziemy też dla innych żywym przykładem, że warto podjąć walkę o rodzinę. Że warto stanąć w obronie swojego stada.


 

• Biskup Grzegorz Ryś: Bóg codziennie daje znaki

• Wilki Dwa: Zapowiedź

• Adam Szustak OP: O co chodzi w Adwencie?

• Książkowe must have na Adwent

• Czekamy

• Obyś się uśmiechnął, czyli po co nam Adwent

• A co jeśli ten Adwent będzie Twoim ostatnim?

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite