Nasze projekty

W pogoni za dobrym kinem

Jeśli książka, to taka, od której człowiek nie oderwie się do ostatniej strony. Jeśli film, to najlepiej taki, który życie zmienia na lepsze

Reklama

Każdy z nas ma kilka takich filmów, którym dałby w skali 1 do 10 120. Czasem człowiek żałuje, że już coś widział, bo chętnie znów obejrzałby po raz pierwszy. Są nawet kultowe sceny, które wstrząsnęły nami do głębi. Jednak, gdy weźmiemy pod uwagę całość tego, co obejrzeliśmy, ocenimy, że większość filmów była stratą czasu.
Pomagamy sobie rankingami, ocenami, recenzjami i ciągle szukamy dobrego, wartościowego kina.

Filmy religijne, które niosą wartości, zawierają treść, zmieniają życie wielu ludzi, niestety najczęściej borykają się z problemami budżetowymi, a my, przyzwyczajeni do wypasionego kina akcji, gubimy perełki, cichutko przemykające obok, marnując czas na oglądanie po raz setny powtarzanego do bólu schematu o perypetiach, które “przezwyciężają” ona i on lub wpatrujemy się w niesamowite historie niezniszczalnego agenta z nowymi gadżetami. Cieszymy się i marzymy, marzymy i … zapominamy, potem oglądamy następny i następny.

Kto raz obejrzał Ben Hura czy Misję, czuje, że nie tylko chciałby motyw muzyczny z filmu usłyszeć na swoim ślubie, ale także całe życie tęskni za takim właśnie kinem. Kinem, które go zaboli, kinem, które coś rozwiąże, gdzieś naprowadzi, coś uświadomi. Kinem, które niczym Sienkiewicz zekranizowany przez Mervyna LeRoya przypomni, skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy.

Reklama
Reklama

Kadr z filmu „Ben Hur” z 1959r.

Jest kilka takich filmów, po które warto sięgnąć, lub do których warto wrócić. Są takie filmy, które opowiadają, przypominają, czy przybliżają to, co jest najważniejsze. Przypominają o naszych fundamentach. O tym, na czym ten świat został zbudowany i powinien być budowany nadal.

Reklama
Reklama

Z miliona dostępnych propozycji, by nie zwariować, musimy wybierać. Najlepiej wybrać dobrze. Założyciele Kina pod Aniołem zrobili za nas selekcję i dają możliwość oglądania najlepszych filmów chrześcijańskich, całkowicie legalnie, online. A może my sami mamy też gdzieś jeszcze w czeluściach naszej szafy płytę z filmem religijnym? Może warto ją odkurzyć, przypomnieć sobie, a potem na nowo zakochać się w takim kinie.

Dla nas, chrześcijan, dobra książka, obraz, film nadal mogą być duchową i kulturalną ucztą. Przecież najlepsza na świecie kultura i sztuka właśnie na nas i przez nas została zbudowana. Od Michała Anioła, przez Williama Wylera, aż po Mela Gibsona – to wszystko jest nasze i nam się należy. Nic, tylko korzystać.

Zapraszam do lektury wydania o filmach religijnych!

Reklama

• 7 najciekawszych filmów religijnych

• “Fatima.“ Trailer

• “Fatima. Ostatnia tajemnica” – wywiad z reżyserem

• Filmy, które zmieniają życie

• Ważne wydarzenie, które Gibson pominął w “Pasji”

• Kino pod Aniołem

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę