Nasze projekty
Big group of young best friends, stylish girls and boys watching funny film at cinema, spending free time together, eating tasty popcorn. Pretty and stylish women drinking cola, looking at big screen.

7 najciekawszych filmów religijnych

Tylko to ma w życiu sens, co prowadzi do Boga, co upiększa naszą duszę

Reklama

Kino religijne nie jest kiczowate. Kino religijne jest ciekawe. Inspirujące. Motywujące. Pomaga odkryć sens życia. Pokazuje prawdę. Uczy wiary. Daje nadzieję. Stwarza niepowtarzalny obraz autentycznej miłości i promuje Dobro.

Wybraliśmy dla Was 7 propozycji filmowych. Aby je zobaczyć, nie musicie już przeszukiwać sieci. Wspólnie ze Stowarzyszeniem “Rafael” zapraszamy Was do Kina pod Aniołem. Oglądajcie filmy online razem z nami.

Reklama
Reklama

Ludzie Boga – film, który nazywany jest “arcydziełem miłości”. Jeden z najbardziej niezwykłych obrazów pokazujących życie mnichów w historii kina, obok “Wielkiej ciszy”. Zdobywca Grand Prix i Nagrody Jury Ekumeniczne Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes – to oparta na faktach historia mnichów, mieszkających w klasztorze u podnóża gór Atlas w algierskim Tibhirine. Przez lata żyli oni w całkowitej symbiozie z muzułmańską ludnością, służąc jej i pomagając bez śladu nawracania. Kiedy w Algierii doszło do wybuchu konfliktu z islamskimi ekstremistami i eskalacji przemocy, miejscowe władze zaczęły nalegać, by cystersi opuścili Tibhirine. Decyzję podjąć musieli jednak sami mnisi… W nocy z 26 na 27 marca 1996 roku grupa uzbrojonych mężczyzn wdarła się do klasztoru i uprowadziła siedmiu mnichów. Dwa miesiące później odnaleziono ich ciała. Okoliczności ich śmierci nie zostały do dziś wyjaśnione. Ludzie Boga” to piąty film w dorobku reżyserskim Xaviera Beauvois. W rolach głównych wystąpili wybitni francuscy aktorzy: Lambert Wilson, Michael Lonsdale, Olivier Rabourdin.

 

Reklama
Reklama

Mary’s Land. Ziemia Maryi

Jeden z najlepszych filmów maryjnych ostatnich lat. Mary’s Land to fabularna historia najskromniejszej z córek. Tej, która przewodzi w niewidzialnej wojnie toczącej się dzisiaj. Ten film to śledztwo – poszukiwanie kobiety, która ma władzę. Film oparty jest na faktach. Agent M.J. otrzymuje nową misję: odnaleźć kobietę, która wywiera wpływ na kolejne osoby i przez to dokonuje wielkich zmian w świecie

 

Reklama

Marcelino chleb i wino

Historia chłopca, który w Bogu znalazł przyjaciela. To kultowy obraz filmowy. Scenariusz oparty został na starej hiszpańskiej legendzie opowiadającej historię znalezionego w klasztornym ogrodzie niemowlęcia. Chłopiec wzrasta otoczony miłością zakonników, a przyjaciela, któremu może zwierzać się ze wszystkich trosk, znajduje w drewnianym ukrzyżowanym Chrystusie, zapomnianym na klasztornym strychu.

 

Zakazany Bóg

Wiek XXI to wiek, w którym po raz kolejny w historii świata, na naszych oczach, dokonuje się męczeństwo chrześcijan. Prawdziwa historia, która poruszy najtwardsze serce. Podczas wojny domowej w Hiszpanii bestialsko zamordowano ponad 8000 osób duchownych. Przez cały czas krwawych prześladowań obiecywano im darowanie życia pod warunkiem wyrzeczenia się wiary, a jednak nie odnotowano żadnego przypadku apostazji! Zakazany Bóg to piękna i wzruszająca historia 51 błogosławionych męczenników z Barbastro: mężnych księży i kleryków – ofiar nienawiści do wiary w Boga. Trudno uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się naprawdę

 

Chce się żyć

Film nie jest wprost religijny. Ale uwrażliwia na cierpienie i ból. Fenomenalna rola Dawida Ogrodnika, który stworzył chyba najbardziej wrażliwą kreację w polskim kinie. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, historia niepełnosprawnego Mateusza. Bohater chory na porażenie mózgowe – mimo trudności w komunikacji ze światem zewnętrznym i licznych przeciwności losu – udowadnia, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha.

 

Bóg w Krakowie

Wyjątkowa polska produkcja filmowa. Bóg w Krakowie to film o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego miłosierdziem. Jego akcja rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta. Pełen ciepła i dobrych emocji obraz zostaje dopełniony mistrzowskim aktorstwem. Siedem epizodów spaja postać św. Alberta Chmielowskiego, który jest przewodnikiem widza po Krakowie.

 

Święta Gianna. Obcowanie Świętych

Film dokumentalny o Świętej Giannie Beretta Molla, której heroiczna postawa pozwoliła przyjść na świat jej córce. Opowiada nie tylko historię lekarki, która została wyniesiona na ołtarze, ale również historie ludzi na których wywarła wpływ zarówno za życia, jak i po śmierci. Dokument polskich twórców  zawiera świadectwa orędownictwa Świętej w życiu wiernych, którzy opowiadają o nadzwyczajnych interwencjach „z Góry” za wstawiennictwem Gianny.

Zdjęcia zostały zrealizowane w Polsce i we Włoszech. Niewątpliwymi atutami filmu są materiały archiwalne i wypowiedzi członków rodziny, znajomych i współpracowników Świętej. Projekt został zadedykowany dzieciom i rodzeństwu Gianny Molla.

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę