Nasze projekty
Tomasz Balon-Mroczka

Kino pod Aniołem

Mimo że filmy z chrześcijańskim przesłaniem coraz częściej pojawiają się w repertuarze polskich kin, nadal wielu widzów ma do nich ograniczony dostęp. Kino pod Aniołem - pierwsze w Polsce internetowe kino, jest bardzo ciekawą i nowoczesną odpowiedzią na te potrzeby

Reklama

Od kilku lat, jako Rafael Film, wprowadzamy do polskich kin filmy z ewangelicznym przesłaniem. Przy okazji każdej premiery jesteśmy zasypywani pytaniami i skargami, że filmu nie ma w tym czy tamtym mieście, że godziny seansów uniemożliwiają wybranie się do kina, że film zszedł z afisza zanim ktoś zdążył go obejrzeć. Kino pod Aniołem – pierwsze w Polsce internetowe kino z filmami chrześcijańskimi powstało w odpowiedzi na te problemy. Szczególnie multipleksy rzadko podejmują decyzję o dystrybucji filmów religijnych, nie zawsze tego typu produkcje mają atrakcyjne godziny seansów i wielu widzów nie ma możliwości obejrzenia w kinie filmów, którymi są zainteresowani. Tymczasem kino internetowe dostępne jest 24 godziny na dobę…

Kino pod Aniołem wystartowało w połowie listopada 2016 roku. Zależało nam, by witryna nie była zwykłą i jedną z wielu wypożyczalni vod, ale przypominała tradycyjne kino. Stąd w pomysł stworzenia wirtualnych sal kinowych, a repertuar programowany jest jak w tradycyjnych kinach.

Codziennie otwarte dla widzów są sale premier, sale dla dzieci, sale dokumentów. Jest też sala dla katechetów, którzy mogą odtwarzać filmy na prowadzonych lekcjach. Obok hitowych filmów chrześcijańskich w repertuarze znajdziemy kameralne produkcje niezależnych twórców oraz filmy nigdy nie pokazywane wcześniej w Polsce.

Reklama
Reklama

Niedawno, eksperymentalnie, wprowadziliśmy też do repertuaru filmy z gatunku kina familijnego. Każdego dnia udostępniamy dla widzów kilkadziesiąt filmów. To repertuar bogatszy niż w największym multipleksie!

Centralne miejsce w Kinie pod Aniołem zajmuje sala premier. Bardzo nam zależy, żeby nasze kino stało się miejscem premier dla filmów, których widz nie może zobaczyć, gdzie indziej. To już się dzieje. W pierwszych miesiącach działalności nasi widzowie mogli zobaczyć kilka premierowych produkcji nie pokazywanych wcześniej w Polsce. Staramy się także, by jak najszybciej po zakończeniu dystrybucji w tradycyjnych kinach filmy religijne trafiały do naszego kina.

Oczywiście wszystkie filmy w Kinie pod Aniołem są do obejrzenia legalnie i w bardzo dobrej jakości. Dystrybutorzy filmów chrześcijańskich często skarżą się, że wśród odbiorców kina religijnego nadal jest wiele osób, które dość lekko podchodzi do problemu piractwa, dlatego warto przypominać, że tylko korzystanie z legalnych źródeł przyczynia się do powstawania kolejnych produkcji.
Odprowadzamy stosowne tantiemy twórcom i producentom chrześcijańskim. Oglądający u nas filmy wspierają tym samym twórców kina ewangelizacyjnego i dokładają swoją cegiełkę do nowych filmów.

Reklama
Reklama

Z naszego kina korzysta już kilkadziesiąt tysięcy widzów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ciepłego przyjęcia. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę, że formuła kina internetowego dla wielu jest nowością, muszą nam się przyjrzeć, szczególnie starsi widzowie, zanim zdecydują się kupić bilet. Może tych niezdecydowanych przekona fakt, że większość widzów, która skorzystała raz z naszego kina, wróciła do nas ponownie.

„Bóg w Krakowie”, „Doonby. Każdy jest Kimś”, trzy filmy Juana Cotelo; „Ziemia Maryi”, „Ostatni Szczyt” i „Ślady stóp”, „Czy naprawdę wierzysz?” to tylko niektóre z filmów, które obecnie można zobaczyć w Kinie pod Aniołem. Tylko ten rok zamkniemy liczbą 50 premier. Zachęcam, do uważnego śledzenia repertuaru kina (na stronie można zapisać się na newsletter) i od czasu do czasu „wybrać się” samemu lub z bliskimi do jedynego w swoim rodzaju kina.


Zobacz 7 najciekawszych filmów religijnych


Tomasz Balon-Mroczka, Prezes Domu Wydawniczego Rafael i Stowarzyszenia Rafael

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite