Nasze projekty
Aneta Liberacka

Najlepiej uwierzyć Jezusowi

To On przyszedł i powiedział, że ma zamiar wypełnić wszystko, co jest zapisane w księgach. Bez żadnych zastrzeżeń. No i to zrobił

Reklama

Nie ma chyba na świecie człowieka, który zaczął i skończył czytać Pismo Święte i zaraz potem wiedział co przeczytał. Tak się nie da, ponieważ Biblia to nie jest po prostu książka, przez którą się “przejdzie”. Kolejne księgi Pisma Świętego zawierają oczywiście fascynujące opowieści, niesamowitą fabułę, nieprzewidziane zwroty akcji, kawał wiedzy historycznej, piękne opisy krajobrazów… Jednak najważniejsze w czytaniu tej księgi jest to, żeby stała się naszym życiem. Tak jak stała się życiem Jezusa. To On przyszedł i powiedział, że ma zamiar wypełnić wszystko co jest w tych księgach zapisane. No i to zrobił.

W poszukiwaniu w Biblii odpowiedzi na najbardziej naglące pytania, często gubimy się, interpretujemy na swój sposób, dopasowujemy do siebie, coś zakładamy. A Jezus przyszedł i najpierw powiedział a potem udowodnił nam, że wszystko co jest napisane w tych Księgach jest proste. Tam znajdują się konkretne odpowiedzi to my sami sobie je komplikujemy. Na własne potrzeby i dla własnej wygody wolimy dopasowywać Biblię do siebie. Twierdzić, że czystość jest ważna ale tylko w niektórych przypadkach, że kłamstwo jest grzechem ale są takie sytuacje “kiedy po prostu trzeba”, że nie wolno oceniać innych ale “dziękuję Ci Boże, że nie jestem jak ten zdzierca i oszust”… A gdyby tak naprawdę uwierzyć Jezusowi?

Reklama
Reklama

biblia-facet-m

Reklama
Reklama

Przecież cały Nowy Testament to księga faktów, dzieło historyczne. Ludzie, którzy to spisali żyli razem z Jezusem, słuchali Go a potem przekazali nam co mówił, czego pragnął, jak żył… Nazywani są synoptykami nie dlatego, że mają coś wspólnego z przepowiadaniem pogody (dobrze wyjaśnia to Roman Zając w swojej nowej książce) ale dlatego, że stworzyli wspólne, całościowe spojrzenie na życie i przekaz Jezusa Chrystusa. Dlaczego mielibyśmy im nie wierzyć albo zmieniać coś na własne potrzeby? I dlaczego nie mielibyśmy wierzyć Jezusowi, nie iść za Jego przykładem? Czytać i realizować Pismo Święte, oznacza wierzyć Jezusowi. On przyszedł wypełnić wszystkie proroctwa zawarte w Starym Testamencie a swoim życiem “napisał” nam Nowy.

Czytać Pismo Święte oznacza przyjmować wszystko prościej. Wypełniać je, oznacza żyć pełnią prawdziwej wolności, której nic ani nikt nam nie zabierze.

Reklama

Zapraszam wszystkich do czytania Pisma Świętego!

I do numeru o tym jak powstała Biblia? Jak należy ją czytać? Dlaczego jest tam tyle przemocy, zbrodni i skandali? Skąd takie rolnicze porównania? Czy rzeczywiście dało się przejść przez Morze Czerwone? I czy słowa Jezusa zapisane w Nowym Testamencie są naprawdę Jego?

Zapraszam!


 


 

W numerze:

 

• Biblia jak filmy Tarantino

 

• Bóg, który najpierw mówił po hebrajsku

 

• Czy Jezus znał wszystkie języki?

 

• Biblia. Początek

 

• Siedem przypowieści: o uczcie i szacie

 

• 7 sposobów na medytację

 

• Pismo Święte. Instrukcja obsługi

 

• Lectio Divina. Módl się Pismem Świętym

• Biblia audio. Wyjątkowe słuchowisko [Ewangelia wg św. Marka]

 

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite