Biblia. Początek

Najlepiej sprzedająca się książka na świecie. Tajemnicza, inspirująca, ale też prowokująca i często niewygodna, bo pokazująca prawdę. Jak powstała? Kto ma do niej prawa autorskie? W jakim języku Bóg mówił do ludzi?

Reklama

Pewna staruszka powiedziała kiedyś, że Maryja, Matka Jezusa była Polką, a więc Jezus z pochodzenia również musiał być Polakiem, choć urodził się w miejscu, gdzie dookoła żyli sami Żydzi, co nie skończyło się dla Niego dobrze. Niektórzy naziści twierdzili, że Jezus był blondwłosym Aryjczykiem, żyjącym w złowrogim żydowskim świecie…

Takie i inne mity analizuje Roman Zając z swojej nowej książce “Biblia. Początek”. Można tam też odnaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o historię powstawania Biblii: co to znaczy pisać pod natchnieniem Ducha Świętego? jak długo powstawała Biblia i co w niej jest prawdziwe? Tekstowi towarzyszą inspirowane biblijnymi historiami obrazy znanych malarzy, a wyróżnione pojęcia i fragmenty pozwalają na utrwalenie tego, co najważniejsze. Autor poszukuje też ciekawych porównań sięgając po interpretacje wielkich malarzy, reżyserów (jak np. Quentin Tarantino) czy popularnych pisarzy i muzyków.

https://dobroci.pl/produkt/biblia-poczatek/

Reklama
Reklama

Jest to pierwszy sezon biblijnego cyklu powstającego we współpracy z portalem Stacja7 i TwojaBiblia. Zaczynamy książką “Biblia. Początek”, kolejny sezon już wiosną: “Biblia. W poszukiwaniu prawdy”.

“Biblia. Początek” to nie jest zachęta do zwykłego przeczytania Pisma Świętego. – Człowiek wierzący nie powinien Biblii tak po prostu przeczytać – pisze autor. – Nie wystarczy się przecież raz najeść, żeby już nigdy nie odczuwać głodu. Trzeba ten głód ciągle zaspokajać.

Gdybym musiał wybrać jedną książkę, którą mógłbym zabrać na bezludną wyspę i która musiałaby mi wystarczyć zamiast tych wszystkich książek, bez wahania wybrałbym któreś z wydań Biblii – pisze we wstępie Roman Zając. – Pomijając kwestie natury religijno-kulturowej jestem przekonany, że mając ze sobą egzemplarz Pisma Świętego, nie nudziłbym się.

Reklama
Reklama

Książka już w sprzedaży!


Roman Zając – biblista i demonolog, jest absolwentem Instytutu Nauk Biblijnych KUL, autorem książki „Szatan w Starym Testamencie”. Publikuje głównie w pismach „Któż jak Bóg”, „Egzorcysta”, „List”, „Biblia krok po kroku”, jest również autorem licznych artykułów na naszym portalu.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę