Nasze projekty

I żyli długo i szczęśliwie

Prawdziwa miłość zawsze rozłożona jest na lata

Reklama

Każdy z nas szuka miłości. Większość tej jednej, jedynej. Takiej na całe życie. Prawie każdy z nas był kiedyś zakochany. Łatwo jest się zakochać. Mamy za sobą wiele takich przeżyć, uniesień, emocji.

 

Problem polega na tym, że zakochanie, emocje, aromatyzowane świece, kłódki przypięte do mostu, wyprawy niespodzianki, motyle w brzuchu – są piękne, ale to nie miłość. Nie taka, którą niesie się przez całe życie, aż do Nieba.

Reklama

 

Na początku wszystko jest piękne. Tak bardzo się staramy i tak bardzo jesteśmy doskonali w oczach tej drugiej osoby, że nie widzimy nawzajem swoich słabości. To, co czujemy, wydaje nam się sprawą życia i śmierci. Emocje są tak silne, że wielu ludzi nie bacząc na życie, jakie przed nimi się roztacza, już na tym etapie – jeśli coś idzie nie tak – odczuwa zawód tak wielki, że kończy się to dramatem.

 

Reklama

I żyli długo i szczęśliwie

Tymczasem prawdziwa miłość zawsze rozłożona jest na lata. Kochać kogoś naprawdę i na zawsze oznacza kochać przede wszystkim jego słabości. Moc (chciałoby się powiedzieć moc miłości) w słabości się doskonali. Im bardziej niedomagamy, tym powinna być silniejsza.

 

Reklama

Nie ma jednak złotego środka, recepty na miłość, choć wszędzie jest mnóstwo poradników. Nie da się zrealizować punktów z checklisty gwarantującej efekt: żyli długo i szczęśliwie. Gdybyśmy nawet odhaczyli jako zrealizowane wszystkie punkty, pt.: pozwól mu iść na mecz, daj jej więcej wolności, sprzątaj po sobie, pamiętaj o rocznicach, nie kłóć się o pieniądze, nie wydawaj za dużo, ale wyglądaj zawsze pięknie – nie dostaniemy certyfikatu “prawdziwa miłość” (Ballady i romanse. Zapowiedź).

 

Wszystkie analizy prowadzą do jednego wniosku. Potrzeba czegoś więcej. Nie da się zbudować prawdziwej miłości, jedności dwojga ludzi bez Boga, bez łaski, bez sakramentu. Tylko miłość małżeńska zawiera  tę całkowitość – mówi Jan Paweł II –  impulsy ciała i instynktu, siłę uczuć i przywiązania, dążenie ducha i woli. (Rozmowy z Janem Pawłem II. Miłość). Tylko w małżeństwie można szukać prawdziwej jedności dwojga ludzi. Tylko z Bogiem wprowadzonym w tę naszą sprawę będziemy w stanie przeżyć ze sobą całe życie, przetrwać wszystkie burze, sprawić, że nasza miłość z dnia na dzień będzie głębsza, piękniejsza, bardziej zrozumiała i… coraz bardziej romantyczna. Nawet po 20 czy 50 latach. (Nieporadnik małżeński)

 

Jeśli do naszej miłości nie zaprosimy Boga, zatrzymamy się na miłych słowach, czułych gestach i przyjemnej scenerii. A to nie wystarczy na długo. (Hymn o miłości. 7 kroków).

 

Człowiek został stworzony do miłości. Ale do tej pochodzącej od Boga (Benedykt XVI o miłości).

 

Jak kochać, żeby Kochać?

 

Zapraszam do numeru o miłości!

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę