Nasze projekty
Reklama
Fot. Langusta na Palmie / Youtube

Czy ksiądz może chcieć mieć żonę? Wyjaśniają o. Tomasz Nowak i o. Adam Szustak

Czy ksiądz może chcieć mieć żonę? Co, jeśli się zakocha?

Czy ksiądz, który zakocha się w kobiecie i jednocześnie sprawuje sakramenty – żyje fałszywie? Czy można spróbować zrozumieć zmagania takiego księdza, czy raczej oczekiwać odpowiedzialności za podjętą decyzję o kapłaństwie? Jak księża radzą sobie z pragnieniem posiadania rodziny i dzieci? O tym w odcinku „Mocno Stronniczych” rozmawiają o. Tomasz Nowak OP i o. Adam Szustak OP.

CZYTAJ>>> Czy celibat jest potrzebny? Oddajmy głos księżom

„Spotkałem wielu księży, którzy zastanawiają się, czy nie odejść”

Na przestrzeni miesięcy, w różnych częściach świata, miałem różne rozmowy z księżmi, którzy żyją w dużym rozdarciu. Nie chodzi mi o takich, którzy prowadzą podwójne życie, chociaż takich też spotkałem, ale takich, którzy są księżmi i wewnętrznie wciąż ze sobą walczą, czują ogromne pragnienie, zastanawiają się, czy nie odejść – mówi o. Adam Szustak.

Reklama

U mnie te myśli skończyły się wtedy, kiedy zacząłem wiedzieć kim jestem i żyć spełnionym życiem. Czułem, że te wcześniejsze tęsknoty były jakby wypełnieniem tego, że nie do końca wiedziałem kim jestemm co robię i po co to robię. Ale od kilkunastu lat kiedy robię to co robię, jestem bardzo spełniony – wyjaśnia.

Mam takie poczucie, że większość księży ma takie poczucie bezsensu, bo nie wiedzą co robią, nie wiedzą że ich kapłaństwo ma sens, nie spełniają się w nim, szukają jakiegoś wypełnienia.

Posłuchaj całego odcinka:

Reklama

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę