Nasze projekty

AutoSTOP. Zatrzymaj się i podróżuj z Bogiem

Ksiądz podróżujący autostopem napisał książkę. Swoisty dziennik z podróży może stać się okazją do znalezienia swojej drogi duchowej bez wychodzenia z domu.

Reklama

„Stop!” to duchowy dziennik z autostopowej podróży w ramach rekolekcji „Piękne stopy”. Ks. Tomasz Romantowski napisał ją, by podzielić się swoimi doświadczeniami z tego czasu i zachęcić do szukania Boga w różnych miejscach. Jak sam mówi – rekolekcje w drodze były jego marzeniem.

Wcześniejsza tego typu publikacja, nosząca tytuł „Ludzie 8. dnia”, autorstwa o. Krzysztofa Pałysa OP, stała się absolutnym bestsellerem. Książka ks. Tomasza Romantowskiego to dowód na to, że dziś – kiedy tyle mówi się o Nowej Ewangelizacji – wychodzenie duchownych do owiec jest naprawdę możliwe. Oprócz suchego dziennikowego opisu podróży opowieść opatrzona została komentarzem zarówno z kapłańskiego doświadczenia, jak i tekstami Pisma Świętego. Sprawia to, że czytelnik może w niej szukać inspiracji do swojego życia duchowego, niekoniecznie wybierając się w taką podróż. Znajdują się tam różne sposoby modlitw oraz propozycje ćwiczeń, które pomogą szukać Pana Boga na co dzień.

Reklama
Reklama

banner00001

Podczas pisania książki najbardziej zależało mi na tym, byśmy sie zatrzymali i zobaczyli, że Bóg jest dobry i jest blisko nas – przyznaje ks. Tomasz. – To też zachęta, by swoje życie zawierzyć Opatrzności i prawdziwie zaufać, do tego również wzywa nas przeżywany w Kościele Rok Miłosierdzia – dodaje autor. Adresatem książki mogą być zarówno młodzi jak i dorośli, szukający Boga, ale i ci, których interesuje jedynie fabuła autostopowej przygody.

Ksiądz Tomasz Romantowski pochodzi z malowniczej miejscowości Lubin na wyspie Wolin. Jest kapłanem od 4 lat, obecnie posługuje w Resku, gdzie pracuje z młodzieżą w L.O., Gimnazjum i posługuje w sanktuarium Matki Bożej. Na swoim facebookowym profilu co tydzień komentuje niedzielną ewangelię, a rozważania w formie wideo zamieszcza jako Gloger na portalu Benedeo.

Reklama
Reklama

Do napisania książki zachęcił go artykuł o najbardziej nietypowych rekolekcjach, zamieszczony w naszym portalu, a w dalszej pracy motywował go powstający właśnie film o autostopowych podróżach z Bogiem. Książkę będzie można kupić za pośrednitwem portali dystrybucjakatolicka.pl oraz motyleksiazkowe.pl

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite