Nasze projekty

Śmierć mężczyzny w mieszkaniu księdza. Są zarzuty dla duchownego

Ksiądz z Sosnowca usłyszał zarzuty m.in. złamania przepisów karnych o przeciwdziałaniu narkomanii.

fot. Romain Dancre/Unsplash

Informację o prokuratorskich zarzutach dla księdza z Sosnowca potwierdził w rozmowie z portalem polsatnews.pl prokurator Zbigniew Pawlik. Śledczy wciąż czekają na wyniki badań doksologicznych. Przeprowadzona w czwartek sekcja zwłok mężczyzny nie wykazała żadnych urazów zewnętrznych i wewnętrznych.

Jak przyznał prokurator, postawione zarzuty związane są z pobocznym wątkiem dotyczącym „naruszenia przepisów karnych o przeciwdziałaniu narkomanii”. Podejrzany nie przyznał się do winy. Ma zakaz opuszczania kraju oraz został objęty dozorem policyjnym.

W rozmowie z portalem tvn24.pl ksiądz Przemysław Lech z biura prasowego kurii diecezjalnej w Sosnowcu poinformował, że podejrzany duchowny pełnił obowiązki członka sądu biskupiego. Został zawieszony w tej funkcji do momentu wyjaśnienia sprawy – podkreślił.

Reklama

ZOBACZ>>> Mężczyzna zmarł w mieszkaniu księdza. Abp Galbas: „ufam, że zostaną wyjaśnione wszystkie okoliczności”

Do tragicznego zdarzenia doszło 20 marca w mieszkaniu jednego z księży na terenie parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Sosnowcu, w dzielnicy Sielec. Pomimo reanimacji nie udało się uratować życia obecnego w mieszkaniu młodego mężczyzny.

O zdarzeniu poinformowała w środę kuria Diecezjalna w Sosnowcu, zaznaczając, że przyjęła tę informację „z głębokim smutkiem i niedowierzaniem”, jednocześnie poinformowała, że w pełni współpracuje z organami procesowymi.

Reklama

W czwartek przeprowadzono sekcję zwłok mężczyzny. Autopsja nie wykazała żadnych urazów zewnętrznych i wewnętrznych. Konieczne jest zatem przeprowadzenie dodatkowych badań histopatologicznych, które ujawnią ewentualne choroby i toksykologicznych – stwierdzających, czy zmarły zażywał jakieś substancje.

Śledztwo zostało wszczęte pod kątem art. 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sosnowiecka prokuratura precyzuje, że jest to standardowa procedura wszczęcia śledztwa, gdy przyczyna zgonu jest nieznana, a należy wyjaśnić okoliczności śmierci.

wydarzenia.interia.pl, tvn24.pl, KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę