Nasze projekty

Mężczyzna zmarł w mieszkaniu księdza. Abp Galbas: „ufam, że zostaną wyjaśnione wszystkie okoliczności”

Abp Adrian Galbas podkreślił, że "z ogromną przykrością przyjął wiadomość o śmierci młodego mężczyzny" w mieszkaniu należącym do jednej z parafii w Sosnowcu. Jednocześnie dodał, że "zostały podjęte wszelkie kroki wymagane w takiej sytuacji przez prawo kościelne".

fot. Episkopat/Flickr

Komunikat abp. Adriana Galbasa, administratora apostolskiego diecezji sosnowieckiej odnosi się do tragicznego wydarzenia, do którego doszło w mieszkaniu jednego z księży na terenie parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Sosnowcu, w dzielnicy Sielec. Pomimo reanimacji nie udało się uratować życia obecnego w mieszkaniu młodego mężczyzny.

Do sprawy odniósł się w czwartek, 21 marca abp Adrian Galbas, administrator apostolski diecezji sosnowieckiej. Jak podkreślił, z ogromną przykrością przyjął informację o śmierci mężczyzny. „W intencji Zmarłego odprawiłem Mszę Świętą, a jego rodzinę proszę o przyjęcie wyrazów głębokiego współczucia” – zaznaczył abp Galbas.

Dalej wyraził nadzieję, że wszystkie okoliczności zdarzenia zostaną wyjaśnione. „Ufam, że wszystkie okoliczności związane z tym wydarzeniem – w tym udział duchownego diecezji sosnowieckiej – zostaną jak najszybciej wyjaśnione” – podkreślił, dodając, że kuria jest gotowa „do współpracy z organami procesowymi, jak również zostały podjęte wszelkie kroki wymagane w takiej sytuacji przez prawo kościelne. Będą one w odpowiedni sposób kontynuowane”.

Reklama

PRZECZYTAJ>>> Mężczyzna zmarł w mieszkaniu księdza w Sosnowcu. Prokuratura wszczęła śledztwo

Na razie nie znana jest przyczyna śmierci

O zdarzeniu poinformowała w środę kuria Diecezjalna w Sosnowcu, zaznaczając, że przyjęła tę informację „z głębokim smutkiem i niedowierzaniem”, jednocześnie poinformowała, że w pełni współpracuje z organami procesowymi.

„Trwają czynności wyjaśniające, więc my także czekamy na informacje, które mogłyby nam pomóc zrozumieć, co się wydarzyło. Będziemy reagować na ustalenia, które zostaną podane do wiadomości przez prokuraturę” – powiedział wczoraj w rozmowie z KAI ks. Przemysław Lech, dyrektor Biura Prasowego Diecezji Sosnowieckiej.

Reklama

W czwartek przeprowadzono sekcję zwłok mężczyzny. Autopsja nie wykazała żadnych urazów zewnętrznych i wewnętrznych. Konieczne jest zatem przeprowadzenie dodatkowych badań histopatologicznych, które ujawnią ewentualne choroby i toksykologicznych – stwierdzających, czy zmarły zażywał jakieś substancje.

Śledztwo zostało wszczęte pod kątem art. 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sosnowiecka prokuratura precyzuje, że jest to standardowa procedura wszczęcia śledztwa, gdy przyczyna zgonu jest nieznana, a należy wyjaśnić okoliczności śmierci.

KAI,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę