Islamscy hakerzy zaatakowali w Polsce!

Jak informuje portal wPolityce.pl, terroryści z Państwa Islamskiego zaatakowali stronę Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. To pierwszy cyberatak tego islamskiego ugrupowania w Polsce – ocenia ekspert.

Reklama

Współpracujący z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym (SWM) Witold Gadowski wyjaśnia, że atak ma związek z faktem, że SWM jest producentem serialu o męczeństwie chrześcijan na Bliskim Wschodzie, opisującym życie Koptów, informującym także o uchodźcach z Syrii, więzionej Asi Bibi z Pakistanu, czy o prześladowaniu chrześcijan we Francji.

 

„W tej chwili planowany był odcinek o prześladowaniach w Iraku. W tym właśnie momencie doszło do ataku. Dziś strona została zaatakowana przez Państwo Islamskie” – poinformował Gadowski.

Reklama
Reklama

 

Na strona serwisu zamiast normalnych wiadomości, widać sztandar sławiący Allaha oraz komunikat autorów ataku.

 

Reklama
Reklama

Zdaniem Gadowskiego, to dowód, że Polska znajduje się na celowniku terrorystów z Państwa Islamskiego. Jak wskazuje, jest to niebezpieczna sytuacja, gdyż w SWM współpracują głównie młodzi ludzie, którzy wyjeżdżają na misje. „Pojawia się ogromne zagrożenie dla tych ludzi” – dodaje dziennikarz.


rk / Warszawa

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę