Nasze projekty

„Moja córka wyszła za muzułmanina”. Wiara dzieci w małżeństwach mieszanych

"Moja córka wyszła za mąż za mężczyznę, który wyznaje islam. I mają ogromne trudności w tym małżeństwie, ponieważ każdy wyznawca islamu ma obowiązek wychowywać dzieci w tej religii" - mówi Alfreda Lubowiecka z polonijnego duszpasterstwa rodzin w Niemczech.

fot. Muhammad Adil/Unsplash

Dla osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin w krajach zachodnich problematycznym punktem Światowego Spotkania Rodzin było świadectwo muzułmanki, wdowy po włoskim ambasadorze w Kongo, która proponowała idylliczny obraz małżeństw chrześcijańsko-muzułmańskich – możliwość wychowywania dzieci w wierze zarówno na podstawie Biblii, jak i Koranu.

Osoby, które na co dzień pomagają rodzinom, wiedzą jednak, że małżeństwa mieszane to jeden z największych problemów Kościoła. W szczególności, gdy jeden z małżonków jest muzułmaninem, ponieważ w takich rodzinach dzieci nie można wychowywać po chrześcijańsku.

„On nie jest dla nich Bogiem, którego my wyznajemy”

Historią ze swojej rodziny podzieliła się Alfreda Lubowiecka z polonijnego duszpasterstwa rodzin w Niemczech, której najstarsza córka wyszła za mąż za muzułmanina.

Reklama

I mają ogromne trudności w tym małżeństwie, ponieważ każdy wyznawca islamu, tak jak ta kobieta dająca świadectwo, ma obowiązek wychowywać dzieci w tej religii. Te dzieci nie mogą być katolickie – mówi.

Jednym z problemów jest również obraz Jezusa, którego w islamie przedstawia się, jako proroka. My wyznajemy Jezusa Chrystusa, który jest Synem Bożym, który przyszedł, żeby nas zbawić. Koran natomiast wyznaje, że Jezus jest prorokiem. On nie jest dla nich Bogiem, którego my wyznajemy – dodaje.

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę