Nasze projekty

10-latka grała z przechodniami w warcaby. W ten sposób zbierała pieniądze dla ukraińskiej armii

Dziesięcioletnia Walerija Jeżowa to mistrzyni świata w warcabach, która postanowiła wykorzystać swoje umiejętności i w ten sposób zebrać pieniądze dla ukraińskiego wojska. Grała z przechodniami na kijowskich ulicach, kto przegrał musiał wpłacić datek. Zebrała 21 tys. hrywien (ok. 3,4 tys. zł).

fot. Anton Gerashchenko/Twitter.com

Dziesięcioletnia Waleria, mistrzyni świata w warcabach. Zbierała pieniądze dla armii na ulicy, grając w warcaby. Ci co przegrali (czyli wszyscy) musieli zapłacić za grę. Zebrała około 700 euro i przekazała je fundacji Serhija Prytuły. Nasza przyszłość jest bezpieczna z takimi dziećmi – napisał na swoim Twitterze doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko.

W ciągu kilku dni dziewczynka nie przegrała ani razu. Dwa razy wynik zakończył się remisem. Dzięki temu zebrała pokaźną kwotę. Chciałam pomóc naszym wojskowym i spytałam mamę, jak mogę to zrobić. Mama zapytała, co potrafię robić najlepiej. Oczywiście – grać w warcaby – opowiada mała Walerija.

Reklama

W sieci pojawiło się nagranie z momentu przekazania przez dziewczynkę zebranej kwoty. Na nagraniu widzimy Serhija Prytuły (ukraińskiego polityka, byłego prezentera i komika, którego fundacji Walerija przekazała pieniądze) łapiącego się za głowę i wyraźnie wzruszonego kwotą jaką mała Ukrainka postanowiła się podzielić.

Fundacja Serhija Prytuły zajmuje się pomocą ukraińskim siłom zbrojnym. Dd początku wojny fundacja organizuje różne zbiórki, z których pieniądze przeznaczane są właśnie na wsparcie wojska.

Reklama

Pomagamy jednostkom bojowym zgodnie z naszymi możliwościami i priorytetami. Dajemy pierwszeństwo tym formacjom, które uczestniczą w misjach bojowych w punktach zapalnych – można przeczytać na stronie fundacji.

W ramach jednej z takich zbiórek Ukraińcy w ciągu trzech dni zebrali kwotę pozwalającą na zakup czterech dronów Bayraktar. Jak podają ukraińskie media cena jednej takiej maszyny to około pięciu milionów dolarów.

pa, rmf24.pl, polskatimes.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę