Abp Szewczuk: to wiara daje nam wytrwałość, jesteśmy silni i niepokonani, bo wierzymy w Boga

"Dzięki temu, że jesteśmy silni Bożą mocą, jesteśmy w stanie zwyciężyć, zwyciężyć zło, nieprzyjaciela, i wytrwać w naszej walce" - mówił w swym codziennym orędziu wojennym abp Światosław Szewczuk.

fot. Jamesa Colemana/Unsplash

Zwierzchnik ukraińskich grekokatolików rozpoczął nowy cykl katechizmowych rozważań, które tym razem są poświęcone cnotom. Aby wytrwać i pokonać zło, nie wystarczy jedynie walczyć z własnym grzechem i słabością. Trzeba pielęgnować w sobie cnoty, które są ich przeciwieństwem.

„Wytrwałość jest jednym z przejawów zwycięstwa, zwłaszcza w walce duchowej”

Abp Szewczuk w poniedziałek mówił o cnocie wiary. Nie chodzi tu o przyjęcie pewnego nauczania czy przynależność do jakiegoś wyznania, lecz o otwarcie na Boga, dzięki czemu stajemy się nowym stworzeniem.

Dziękujemy siłom zbrojnym Ukrainy i Panu Bogu za to, że przeżyliśmy tę ostatni dzień i noc, i że dziś znów ujrzeliśmy słońce, światło tego poniedziałkowego poranku. Ukraina stoi w ogniu. Na wszystkich liniach frontu toczą się ciężkie walki – powiedział. Nasi żołnierze mężnie bronią swego kraju, ale Rosjanie używają wszelkiego rodzaju uzbrojenia, artylerii, lotnictwa, wszystkich śmiercionośnych broni, jakie wymyśliła ludzkość.Jesteśmy naprawdę zdumieni odwagą i odpornością naszego ukraińskiego wojska. (…) Każdego dnia wzrasta w Ukraińcach pewność, że to dzięki naszej wytrwałości zwyciężamy naszego nieprzyjaciela. Wytrwałość jest jednym z przejawów zwycięstwa, zwłaszcza w walce duchowej – dodał.

Reklama
Reklama

Dzięki temu, że Ukraińcy są narodem wierzącym, dzięki temu, że wierzymy w Boga, jesteśmy silni i niepokonani. Dzięki temu, że jesteśmy silni Bożą mocą, jesteśmy w stanie zwyciężyć, zwyciężyć zło, nieprzyjaciela, i wytrwać w naszej walce. Boże umocnij naszą wiarę, błogosław Twój wierny naród. Boże, pobłogosław dzieciom Ukrainy. Daj, byśmy wierząc w Ciebie, wierzyli też w człowieka, stworzonego na Twój obraz i podobieństwo. Daj nam wiarę w zwycięstwo Ukrainy – mówił abp Szewczuk.

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę