Nasze projekty
Reklama
Ks. mjr Maksymilian Jezierski, prowadzący rekolekcje "Czas walki" | Fot. Stacja7/YouTube

Wielka mobilizacja. Wielki Post z Wojskiem Polskim na Stacji7

Rekolekcje wielkopostne i rozważania Drogi Krzyżowej przygotowane wspólnie przez Ordynariat Polowy Wojska Polskiego i Stację7, w żołnierskich, celnych słowach motywują do walki o najważniejsze wartości, a poprzez autentyczne świadectwa - niosą otuchę i nadzieję.

Tegoroczna propozycja Stacji7 na Wielki Post w wyjątkowy sposób mobilizuje do podjęcia zmagań o nawrócenie. Zarówno rekolekcje wielkopostne, jak i rozważania do stacji Drogi Krzyżowej powstały we współpracy z Ordynariatem Polowym Wojska Polskiego.  

Dziś, jak nigdy wcześniej w naszym pokoleniu, nie mieliśmy tak blisko widma wojny, przemocy, napaści. Wiele osób odczuwa kruchość życia, ból odizolowania, strach przed przyszłością i brak poczucia sensu, zaczęło nam się mylić dobro ze złem. Aby podnieść na duchu, ale i zachęcić do zawalczenia na nowo o najważniejsze wartości przygotowaliśmy na Wielki Post specjalną, „militarną” propozycję rekolekcji i rozważań Drogi Krzyżowej – wyjaśnia Aneta Liberacka, redaktor naczelna Stacji7.

CZAS WALKI. Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne „CZAS WALKI” zostały nagrane na terenie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, gdzie żołnierze uczą się walczyć z przeciwnikiem, i z przeciwnościami życia. Wybór miejsca i tytułu oddaje cel rozważań, które mają służyć zachęceniu do walki, tej duchowej, o lepszą wersję samego siebie i poprawę relacji z Bogiem i bliźnimi.

Reklama

Rekolekcje głosi ks. mjr Maksymilian Jezierski, kapelan i duszpasterz Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, wspierający duchowo kształcących się tam przyszłych oficerów i dowódców. Jak w Wielkim Poście bywa: CZAS NA WALKĘ – duchową, walkę o bycie dobrym człowiekiem, walkę o lepszą wersję samego siebie, ale również walkę o relację z Panem Bogiem – w zaproszeniu mówi ks. mjr Maksymilian Jezierski.

Podejmuje on temat kluczowych antagonizmów, z którymi zmaga się każdy z nas: życia i śmierci, miłości i nienawiści, przebaczenia i gniewu, pokory i pychy, odwagi i tchórzostwa, pokoju i wojny. Każdy odcinek kończy się propozycją konkretnego zadania do wykonania.

Rekolekcje obejmują 8 odcinków, które będą publikowane co tydzień w środę, począwszy od Środy Popielcowej, a w Wielkim Tygodniu dwukrotnie – w poniedziałek i środę.

Reklama

ZOBACZ ZAPOWIEDŹ REKOLEKCJI

PODNIEŚ SIĘ. Rozważania Drogi Krzyżowej

Przejmujące rozważania Drogi Krzyżowej zatytułowanej „Podnieś się” napisali oficerowie wojsk lądowych i powietrznych, kapelani i weterani wojskowi, uczestnicy misji zagranicznych, funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji. Dzieląc się swoimi stacjami drogi krzyżowej, pokazują na autentycznych historiach co to znaczy podnieść się z najbardziej beznadziejnych sytuacji: śmierci najbliższej osoby, spotkań z nieodwracalnie okaleczonymi ofiarami wojny.  

Droga Krzyżowa Jezusa była drogą paschalną, to znaczy wiodącą przez krzyż i śmierć do zmartwychwstania i pokoju. Drogą paschalną prowadzącą do pokoju jest również każda droga krzyżowa, którą człowiek przemierza z Jezusem. Świadczą o tym rozważania, które towarzyszą poszczególnym stacjom tej Drogi Krzyżowej ofiarowanej w intencji pokoju na świecie, a szczególnie w intencji zakończenia wojny w Ukrainie – podkreśla bp Wiesław Lechowicz, biskup polowy Wojska Polskiego, który jest autorem wprowadzenia do rozważań Drogi Krzyżowej.

Reklama

>>CZYTAJ ROZWAŻANIA DROGI KRZYŻOWEJ<<

Droga Krzyżowa jest dostępna także w wersji audio, ze starannie dobraną oprawą muzyczną, wykonywaną przez orkiestrę wojskową.

Zapraszamy do stworzenia w tym Wielkim Poście wspólnoty modlitewnej, wspierającej się w walce o nawrócenie, wewnętrzny pokój i wartości.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja