Nasze projekty

Wielkopostne drogowskazy. Te materiały pomogą ci dobrze przeżyć Wielki Post

Wielkopostna spowiedź, udział w nabożeństwach drogi krzyżowej czy gorzkich żali, dobra lektura – skorzystaj z materiałów, które pomogą Ci w drodze do wielkopostnej, duchowej odnowy!

Reklama

1. Rozważania drogi krzyżowej

Podążamy szlakiem Chrystusowej Męki, patrząc na nasze życie z perspektywy 14 stacji. Te kilka propozycji pomoże odszukać w scenach naszego życia samego Chrystusa:

2. Gorzkie żale

Gorzkie Żale są wyjątkowym nabożeństwem. W żadnym innym kraju pobożność nie wytworzyła i nie zachowała tej pięknej pasyjnej tradycji. W trzech częściach wspaniałej poezji wśpiewujemy emocje, pomagające wtopić się w misterium męki Chrystusa, towarzysząc Jego bolesnej Matce:

3. Video-rekolekcje

Przypominamy serie rekolekcji i materiałów video, które mogą być pomocne w duchowym przygotowaniu się do dobrego przeżycia Triduum, Wielkanocy i umocnienia swojej wiary.

Reklama
  • 40 DNI DO ZBAWIENIA
    Jaki jest pomysł Boga na nasze życie? To proste: zbawienie. Wielki cel, który realizuje się małymi krokami. Trudno wyobrazić sobie lepszy czas na wykonanie pierwszego kroku w kierunku zbawienia niż wielki post. Zacznij więc swoje 40 dni, które prowadzą do zbawienia.
    Zapraszamy na dedykowaną stronę: wielkipost.stacja7.pl
    Poprzez kliknięcie “Zapisz się” automatycznie można zapisać się na powiadomienia o każdej części dnia.
  • OKRUCHY 2 
    „Okruchy 2” są kontynuacją rekolekcji sprzed dwóch lat. Tytułowe “Okruchy” to propozycja 40 konkretnych zadań od o. Adama Szustaka do wykonania w czasie Wielkiego Postu. O. Adam zaprasza, by zrezygnować ze zbędnych czynności, którym poświęcamy większość naszego czasu, ale także zachęca do konkretnych uczynków i modlitwy, która powinna stanowić fundament naszego codziennego życia. Proponowane przez niego zadania nie są po to, by coś „odhaczyć”, lecz aby stworzyć wolną przestrzeń i czas do naprawienia relacji z Panem Jezusem i drugim człowiekiem, lub po prostu podarować komuś odrobinę dobra.
  • STRASZNE REKOLEKCJE (cz. 1 i cz.2)
    Gdy się wpisuje na YouTube hasło „Apokalipsa” lub „koniec świata”, można znaleźć miliard filmików, w których różni „mądrzy” opowiadają absurdy i głupoty. Dlatego w „Strasznych rekolekcjach” przeczytamy Apokalipsę po Bożemu, żebyśmy zobaczyli, po co Pan Bóg dał nam tę księgę. Te dwie serie rekolekcji umocnią Was w tym, co ważne!
  • OTO CZŁOWIEK
    Te rekolekcje to droga z jednego ogrodu do drugiego przez place i ulice Jerozolimy. Ojciec Adam już w styczniu 2014 roku wyjechał do Jerozolimy, żeby specjalnie przejść przez tą drogę i poprowadzić Was dzisiaj dokładnie tym samym szlakiem, którym kiedyś szedł Jezus. Bardzo Was zapraszamy abyście w tę drogę również wyruszyli!
  • DROGA MIŁOŚCI
    Tym razem o. Adam Szustak zaprasza na spotkanie z tradycyjnymi 14 stacjami Drogi Krzyżowej, począwszy od skazania Jezusa na śmierć.
  • OKRUCHY
    Czy naprawdę chcemy  rozpocząć radykalną zmianę naszego życia? Czy chcemy zacząć prawdziwą drogę do szczęścia? Jeśli tak, nie przegap tego. Pan Jezus zaprasza cię na czterdzieści dni autostradą do nieba. Nie zmarnuj tych 40 ważnych dni. „Okruchy” to seria rekolekcji, w których o. Adam Szustak zaprasza do realizacji 40 krótkich zadań na każdy dzień Wielkiego Postu.
  • W SIEDMIU KADRACH
    Seria filmowych rekolekcji wielkopostnych prowadzona przez ks. Grzegorza Ogorzałka. Siedem filmów, siedem fragmentów niedzielnej Ewangelii. Jeśli lubisz filmy i nie boisz się fundamentalnych pytań, seria „W siedmiu kadrach” jest właśnie dla ciebie.
  • PIERNIKOWE BAJKI
    Choć ta seria nie powstała z myślą o Wielkim Poście, może stać się świetną okazją, by wraz z najmłodszymi podyskutować o najważniejszych rzeczach. Wspólnie z siostrą Anną Walaszek zapraszamy do krainy, w której rządzi piękna opowieść i siła wyobraźni!

4. Duchowa lektura

W Wielkim Poście stawiamy sobie nowe wyzwania, odmawiamy słodyczy, rezygnujemy lub ograniczamy korzystanie z mediów społecznościowych. Zaoszczędzony czas warto przeznaczyć na lekturę, która pomoże nam w innym spojrzeniu na codzienne problemy i trudności. Proponujemy kilka tytułów, z którymi warto przeżyć ten Wielki Post:

  • Droga krzyżowa – Cyprian Klahs OP
    Dzięki rozważaniom o. Cypriana Klahsa, rozpisanym na siedem tygodni Wielkiego Postu, możemy wpatrywać się w Pasję Chrystusa z różnych punktów widzenia; czy jesteśmy udręczonymi na duchu, zwykłymi grzesznikami, czy nasze serca wypełnia miłość i solidarność, a może stawiamy sobie pytania dotyczące naszego życia.

  • Rozważania Drogi Krzyżowej i homilie Wielkiego Piątku – abp Grzegorz Ryś
    Abp Grzegorz Ryś zaprasza Cię, abyś razem z nim wyruszył w niełatwą drogę wiary. Jego rozważania Drogi Krzyżowej i homilie wygłoszone w Wielki Piątek pomogą Ci odkryć Boga, który zna Twoje serce jak nikt inny. Boga, którego sprawiedliwość zawsze jest po stronie biednego, odrzuconego i słabego. Boga, którego sprawiedliwość jest MIŁOSIERDZIEM.

Reklama
  • Spowiedź. Instrukcja obsługi – o. Adam Szustak OP
    Książka „Spowiedź. Instrukcja obsługi” to oryginalny przewodnik po Sakramencie Pokuty i Pojednania, w którym o. Adam Szustak OP mierzy się z różnymi wątpliwościami, lękami i uprzedzeniami, które z czasem narosły wokół spowiedzi.

  • Oto ty, Adamie – Maria Szamot
    To publikacja, która pozwala nam zrozumieć samych siebie i innych. Autorka rozwija w niej refleksję o zamierzonej przez Boga wizji człowieka i o tym, jak zrealizować Jego zamysł w swoim życiu. Przystępnym, a zarazem pełnym literackiego kunsztu językiem opowiada o najgłębszych wymiarach duszy. Podróżuje drogą biblijnych opowieści: od opisu stworzenia, przez historie Gedeona, Samsona, Jonasza, Tobiasza, aż do słów Chrystusa. Na ich kanwie omawia niedocenione fundamenty naszej natury: zdolność do ufności, wolność i słabość.

  • Droga do zbawienia
    W swoich tekstach bracia dominikanie zadają fundamentalne pytania, dzięki którym odnajdujemy ukrytą prawdę o nas samych i o naszych możliwościach. Uczą nas modlitwy, dróg wychodzenia z tarapatów, bezinteresownego dobra, budowania zdrowych relacji, szukania wewnętrznej równowagi. Mówią o oblubieńczej miłości Boga do każdego z nas, o tym, że chwałą Boga jest żyjący człowiek, a w życiu każdego z nas jest czas na wszystko – i na pracę, i na odpoczynek.

Reklama
  • Modlitewnik „Weź i się módl”
    W jakim wieku jesteś? A w jakim wieku jest Twoja modlitwa? Może nie zmieniła się od dzieciństwa, choć zmieniłeś się w każdej dziedzinie życia: inne są Twoje relacje, rozmowy, słownictwo, rozumienie świata, zainteresowania, a wciąż modlisz się tak, jak nauczyli Cię rodzice, gdy byłeś dzieckiem? Ten modlitewnik pogłębi Twoją modlitwę i znajomość języka wiary. Dzięki temu lepiej poznasz Boga takim, jakim jest On naprawdę.

5. Rachunek sumienia i spowiedź

Bez wątpienia pierwszym krokiem do zmiany jest sakrament spowiedzi. Jak i po co się do niej przygotować? W zrozumieniu tego sakramentu pomoże Ci ABC spowiedzi czy Spowiedziowe Q&A odpowiadające na najczęstsze pytania. Sakrament pokuty wymaga skupienia i modlitewnej refleksji. Dlatego warto sięgnąć także po 4 modlitwy, które pomogą ci dobrze przeżyć spowiedź.

Rachunek sumienia, to dla wielu prawdziwa zmora. Zwłaszcza wtedy, kiedy człowiek używa go niewłaściwie lub niewłaściwie go rozumie. Może warto przypomnieć kilka podstawowych spraw?

Zachęcamy także do skorzystania z kilku propozycji rachunku sumienia:

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę