Nasze projekty
Fot. YouTube Stacja7

Na tę walkę nigdy nie jest za późno. CZAS WALKI – rekolekcje last minute!

Jeśli zabrakło ci czasu, by podczas tego Wielkiego Postu zawalczyć o zmianę w swoim życiu, zachęcamy cię, abyś dobrze wykorzystał dni Triduum.

Reklama

Przez cały Wielki Post, pod dowództwem księdza majora Maksymiliana Jezierskiego, podjęliśmy walkę – o lepszą wersję samego siebie i poprawę relacji z Bogiem i bliźnimi. Podczas ośmiu spotkań ksiądz major opowiedział jak zawalczyć o życie, miłość, wierność, przebaczenie, pokorę, pokój, odwagę i jedność.

Zabrakło ci czasu? Nic straconego!

Jeśli zabrakło ci czasu, by podczas tego Wielkiego Postu zawalczyć o zmianę w swoim życiu, zachęcamy cię, abyś wykorzystał dni Triduum na konkretną zmianę. To jest TEN CZAS, czas WALKI o zbawienie. To jest ten czas, by pokonać śmierć duchową, zwalczyć nienawiść w sercu, która być może zatruwa twoje serce. To jest czas, by naprawić każdą zdradę, przeprosić za swój gniew. To czas, by odpuścić i zamiast pychy – wybrać pokorę. To czas, by zamiast małych wojen, stoczyć walkę o prawdziwy pokój w relacjach z innymi. W końcu to czas, by odważnie budować jedność!

Na naszym Instagramie poprosiliśmy tych, którzy oglądali poszczególne odcinki, by podzielili się kilkoma słowami o tej serii rekolekcji. Wśród odpowiedzi znalazło się podziękowanie: Dziękuję, że przez księdza słowa postanowiłam się nawrócić.

Reklama

Na tę walkę nigdy nie jest za późno! Zachęcamy do obejrzenia poszczególnych odcinków rekolekcji „CZAS WALKI”, by dobrze przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy!

ODCINEK 1. Życie kontra śmierć>>>
Bóg jest Bogiem żywych, nie umarłych. Jest Bogiem życia. Jak więc radzić sobie z trudnościami, cierpieniem, jak walczyć o życie w chorobie i przeciwnościach? Jak walczyć o życie, gdy już… nie chcę żyć?

ODCINEK 2. Miłość kontra nienawiść>>>
W jaki sposób pokonać nienawiść w swoim sercu? Jak zło pokonać dobrem?

Reklama

ODCINEK 3. Wierność kontra zdrada>>>
„I ślubuję ci wierność…”. Jeśli się o wierność nie zawalczy, kryzys i rozpad małżeństwa jest bardzo realny. Pan Jezus bardzo radykalnie mówi o wierności. Dlatego tak bardzo ważne jest, by w relacjach zawalczyć o wierność. Jak to zrobić? Jak nie ulec pokusom?

ODCINEK 4. Przebaczenie kontra gniew>>>
Któż z nas nie miał powodów do tego, by przeprosić kogoś za jakąś krzywdę, by przebaczyć osobie, która nas skrzywdziła. Jest to bardzo trudne by poprosić o przebaczenie, ale też przebaczyć. Jak radzić sobie z nienawiścią? Jak radził sobie z nią Jezus?

ODCINEK 5. Pycha kontra pokora>>>
W naszym życiu tak mocno walczą pokora i pycha. Z jednej strony chcemy być docenieni, dowartościowani przez innych – dobrym słowem, pochwałą i to jest naturalne. Ale z drugiej strony nie potrafimy odpowiednio tego przyjąć i nasze ego zaczyna być coraz większe, aż w końcu powoduje, że nie widzimy drugiego człowieka. Jak znaleźć balans?

Reklama

ODCINEK 6. Pokój kontra wojna>>>
Pokój nie jest nam dany raz na zawsze. Każdy z nas powinien podjąć walkę o pokój – w naszych sercach, rodzinach, ojczyźnie, na świecie. Jak walczyć o pokój?

ODCINEK 7. Odwaga kontra tchórzostwo>>>
Powinniśmy być odważni w podejmowaniu codziennych decyzji, odważni w budowaniu relacji z innymi ludźmi. Nie możemy zdezerterować, kiedy trzeba stanąć nam w obronie potrzebujących, biednych, a zwłaszcza naszych najbliższych. Jak w takich sytuacjach zawalczyć o odwagę? 

ODCINEK 8. Jedność kontra rozłam>>>
Jeśli chcemy coś zmienić w naszej wspólnocie – rodzinnej, parafialnej, duszpasterskiej, w pracy, warto zacząć od zaangażowania się w działania tej wspólnoty. W pojedynkę niewiele możemy. Jak tworzyć wspólnotę i budować jedność?

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę