Nasze projekty
Reklama

CZAS WALKI. Pycha kontra pokora

W naszym życiu tak mocno walczą pokora i pycha. Z jednej strony chcemy być docenieni, dowartościowani przez innych - dobrym słowem, pochwałą i to jest naturalne. Ale z drugiej strony nie potrafimy odpowiednio tego przyjąć i nasze ego zaczyna być coraz większe, aż w końcu powoduje, że nie widzimy drugiego człowieka. Jak znaleźć balans? Wyjaśnia ks. mjr Maksymilian Jezierski.

Nieprzypadkowo mówi się, że „pycha z nieba spycha”. Pycha powoduje to, że nie widzimy już drugiego człowieka, ale też i Boga do życia nie potrzebujemy, bo mówimy: „ja sobie świetnie sam poradzę”. To jest naprawdę pokusa złego ducha. I trzeba dzisiaj nam zawalczyć o pokorę w sercu.

Jak to zrobić? Wyjaśnia ks. mjr Maksymilian Jezierski w najnowszym odcinku rekolekcji „Czas walki”.

Rekolekcje wielkopostne „CZAS WALKI” zostały nagrane na terenie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, gdzie żołnierze uczą się walczyć z przeciwnikiem, i z przeciwnościami życia. Wybór miejsca i tytułu oddaje cel rozważań, które mają służyć zachęceniu do walki, tej duchowej, o lepszą wersję samego siebie i poprawę relacji z Bogiem i bliźnimi.

Reklama

Rekolekcje głosi ks. mjr Maksymilian Jezierski, kapelan i duszpasterz Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Nowe odcinki publikowane są w każdą środę Wielkiego Postu począwszy od Środy Popielcowej, a w Wielkim Tygodniu dwukrotnie – w poniedziałek i środę.

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę