Nasze projekty
Reklama
Fot. M.Dwulatek/ Ordynariat Polowy

„Gdy ginie kolega, myślisz, że się nie podniesiesz”. Droga Krzyżowa online z Wojskiem Polskim [AUDIO]

Żołnierz opuszczony przez żonę, kapelan wojskowy, przyjaciel śmiertelnie chorego żołnierza... Ta Droga Krzyżowa online to 14 historii napisanych przez życie wielu funkcjonariuszy i żołnierzy. Czyta Marcin Nowakowski.

Pokój nie jest nam dany raz na zawsze. Dosadnie przekonaliśmy się o tym po wybuchu wojny na Ukrainie, codziennie przekonują się o tym żołnierze i funkcjonariusze walczący o pokój. Dlatego też, ta Droga Krzyżowa online to niezwykłe świadectwo walki o pokój. Przede wszystkim jednak – walki o świętość w codzienności.

ZOBACZ>>> „Droga”. Poruszające rozważania Biblijnej Drogi Krzyżowej napisane przez wyjątkowe Kobiety

Droga Krzyżowa online opowiedziana w 14 historiach

Przejmujące rozważania Drogi Krzyżowej online zatytułowanej „Podnieś się” napisali oficerowie wojsk lądowych i powietrznych, kapelani i weterani wojskowi, uczestnicy misji zagranicznych, funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji.

Reklama

Rozważania zostały nagrane ze starannie dobraną oprawą muzyczną, wykonywaną przez orkiestrę wojskową. Rozważania czyta Marcin Nowakowski.

Rozważania Drogi Krzyżowej online przygotowane są przez Ordynariat Polowy Wojska Polskiego razem z portalem Stacja7. Mobilizują one do zawalczenia o najważniejsze wartości.

„Dlaczego ja, jako jedyny przeżyłem z mojego oddziału?”

Dzieląc się swoimi stacjami Drogi Krzyżowej, autorzy rozważań pokazują na przykładach z własnego życia, co to znaczy podnieść się z najbardziej beznadziejnych sytuacji: rozpadu małżeństwa, śmierci najbliższej osoby, spotkań z nieodwracalnie okaleczonymi ofiarami wojny.

Reklama

Jako kapelan szpitala wojskowego widziałem odbicie Boskiego oblicza w twarzach wielu żołnierzy: umęczonych, zranionych, poparzonych i okaleczonych. Wielokrotnie wspólnie, u Boga, szukaliśmy odpowiedzi na dręczące pytania: dlaczego jest ta wojna? Dlaczego jest taka okrutna? Czy wolno zabijać? Kiedy się skończy? Czym się skończy? Czy nie daremne jest moje kalectwo? Dlaczego ja, jako jedyny przeżyłem z mojego oddziału? Czy ktoś o nas będzie pamiętał? – pisze w jednym z rozważań kapelan szpitala wojskowego z Charkowa na Ukrainie.

CZYTAJ: Wielka mobilizacja. Wielki Post z Wojskiem Polskim na Stacji7

Podnieś się!

Wstęp do rozważań Drogi Krzyżowej napisał biskup polowy Wojska Polskiego.

Reklama

Modląc się o pokój, polecajmy w tym nabożeństwie także wszystkich, którzy stoją na straży bezpieczeństwa i pokoju w naszej Ojczyźnie – żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Straży Granicznej i innych służb mundurowych, a także księży kapelanów, otaczających ich duchową opieką – zaprasza biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz.

Droga Krzyżowa jest także dostępna w wersji tekstowej TUTAJ.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę