100 dni wojny na Ukrainie. Prezydent Zełenski: „Zwycięstwo będzie nasze!”

"Są tu nasze siły zbrojne i przede wszystkim, naród. Bronimy Ukrainy już od stu dni. Zwycięstwo będzie nasze" - mówi w specjalnym filmie opublikowanym w setnym dniu wojny, prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. Nagranie jest niemal bliźniacze do tego, które opublikował w drugim dniu wojny.

fot. Володимир Зеленський/facebook.com

Prezydent Ukrainy opublikował dziś – w setnym dniu wojny na Ukrainie – w swoich mediach społecznościowych nagranie, na którym mówi, że on, jego doradcy i premier ciągle są w Kijowie i będą dopóki ta straszliwa wojna się nie skończy. Lider frakcji jest tutaj, szef kancelarii prezydenta – też tutaj, premier – tutaj, Podolak – tutaj i prezydent również tutaj. Nasz zespół liczy jednak znacznie więcej osób. Są tu również nasze siły zbrojne i przede wszystkim, naród. Bronimy Ukrainy już od stu dni. Zwycięstwo będzie nasze – mówi na filmie prezydent.

Na nagraniu widać także premiera tego kraju Denysa Szmyhala, szefa kancelarii głowy państwa Andrija Jermaka, doradcę prezydenta Mychajło Podolaka i szefa frakcji parlamentarnej partii Sługa Narodu Dawyda Arachamija.

Podobne nagranie prezydent Zełenski opublikował w drugim dniu wojny, kiedy to pojawiało się wiele prowokacji mówiących o tym, że już uciekł z Kijowa.

Reklama
Reklama

Towarzyszyli mu wówczas Ci sami politycy. Wspólnie zapewniali, że są w Kijowie, będą bronić ojczyzny do końca, a wojna zakończy się zwycięstwem, ponieważ władze mogą liczyć na ukraińskie siły zbrojne i społeczeństwo tego kraju.

pa, pap/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę