Nasze projekty

Prezydent Zełenski o tragicznym losie dzieci na Ukrainie. „Świat zniszczony przez wojska rosyjskie”

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w środowym przemówieniu opowiedział o zbrodniach, których dokonały wojska rosyjskie na ukraińskich dzieciach.

fot. President Of Ukraine/domena publiczna/Flickr.com

Prezydent Zełenski nawiązał w środowym przemówieniu do obchodzonego 1 czerwca Dnia Dziecka. To wyjątkowy dzień, w którym dorośli zwracają szczególną uwagę na prawa dziecka, bezpieczeństwo i rozwój naszych pociech – wskazał ukraiński przywódca. Od 24 lutego w naszym kraju wszystko się zmieniło – dodał.

Z danych, które przekazał prezydent Zełenski wynika, że od początku wojny na Ukrainie ucierpiało co najmniej 689 dzieci – zginęło 243, 446 zostało rannych, a 139 zaginęło.

W przemówieniu prezydent Ukrainy przytoczył losy kilkorga dzieci, które zginęły w czasie wojny. Przypomniał m.in. o 14-letniej Ani z Buczy, która zginęła razem z mamą i babcią, gdy wojsko rosyjskie ostrzelało mikrobus.

Reklama

Prezydent Zełenski przytoczył historię dziesięciorga dzieci, ale – jak podkreślił – to nie tylko liczby. Każda z nich to osobny świat, który został zniszczony przez wojska rosyjskie – wskazał prezydent Ukrainy.

kh, PAP/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę