Nasze projekty

Popfiction S01E12: Szusta Rano. Książkowa ewangelizacja, jakiej się nie spodziewasz

Najnowsza książka o. Adama Szustaka z Wydawnictwa Stacji7 przypomina bardziej ikonę popkultury niż klasyczną publikację katolicką. Dlaczego? Jaki jest cel tych wysiłków? W jaki sposób ma się przyczynić do naszego nawrócenia?

Reklama

 

 

 

Reklama

 

Bez przesadnej skromności mogę stwierdzić, że „Szusta Rano” inspiruje treścią i imponuje formą. Jest piękna i dopracowana graficznie, bo rzeczy robione w Kościele powinny być piękne. Nie tandetne, nie plastikowe, nie zrobione na skróty, tylko właśnie piękne.

Dlaczego warto mieć ją u siebie w domu? Subiektywnie: przedkawowy filozoficzno-pandowo-filmowy codziennik motywacyjny to skrzynia, w której znajduje się 365 różnokolorowych kamieni. Otwierasz, wyciągasz jeden i pozwalasz mu błyszczeć przez cały swój dzień, pracując nad tym, aby ten blask stał się częścią Ciebie.

Reklama

Styl „niehomilijny”

Trudno zarzucić ojcu Adamowi rozmijanie się z Ewangelią i nauczaniem Kościoła. Owoce jego kaznodziejskiej posługi są imponujące. Dlaczego zatem twórca Langusty na palmie przez część wierzących odbierany jest jako postać kontrowersyjna?

o. Adam Szustak w wideo CNN #122. Źródło: Langusta na palmie

Być może dlatego, że przy głoszeniu Dobrej Nowiny nie boi się sięgać po nowoczesne narzędzia, platformy internetowe, formaty wideo, ani używać „niehomilijnego” stylu i języka, który z kolei sprzyja odbiorowi przez ogromną większość jego słuchaczy. 

Mądrości szefa Apple

Taka również jest „Szusta Rano”. To książka przede wszystkim wypełniona Słowem Pisma Świętego, ale także mądrością odszukaną w treści życia ludzi nie kojarzonych z chrześcijaństwem, takich jak Steve Jobs, twórca i wieloletni szef firmy Apple.

Reklama

Co więcej, w poszukiwaniu perełek w cytatach Dwayne’a Johnsona, Ciasteczkowego Potwora z ulicy Sezamkowej, Salvadora Dalego czy szefa Facebooka, Marka Zuckerberga nieustannie towarzyszy nam autorytet Kościoła. Dlatego, jako wydawcy „Szustej Rano”, zadbaliśmy o Imprimatur. Mocno zapadły mi w pamięć słowa księdza-cenzora: „Może właśnie taka książka, kładąca nacisk na motywację i inspirację, jest odpowiedzią na problemy, które przeżywamy w Kościele”.

Andrzej Mitek

O „Szustej Rano” słuchaj więcej w najnowszym Popfiction:

Słuchaj podcastu na: 

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę