Nasze projekty

Warszawa: pielgrzymi ŚDM modlili się z więźniami

Pielgrzymi ŚDM modlili się dziś wraz z osadzonymi na stołecznej Białołęce. W ramach tygodnia w diecezji warszawsko-praskiej dwie grupy młodzieży francuskiej odwiedziły areszt śledczy. Uroczystej Mszy św. sprawowanej w języku polskim przewodniczył abp Dominique Lebrun z Rouen w Normandii. Wraz z nim liturgię koncelebrowało dwóch kapłanów z Francji oraz naczelny Kapelan Więziennictwa w Polsce.

Reklama

– Poprzez spotkanie z pielgrzymami ŚDM chcieliśmy wyjść naprzeciw pragnieniom osadzonych, którzy ze względu na karę izolacji nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach ŚDM w Krakowie i spotkaniu z Ojcem Świętym – powiedział kapelan ks. Dariusz Skwarski. Zwrócił uwagę, że tego typu uroczystości pomagają w procesie resocjalizacji pokazują nowe wzorce życia.

W czasie Mszy św. abp Dominique Lebrun zwrócił uwagę, że przed Bogiem wszyscy są równi. – Pan nie dzieli nas na kategorie. Wszyscy jesteśmy Jego dziećmi a więc braćmi i siostrami. Wszystkie mury, które istnieją na świecie są dziełem ludzkim- stwierdził duchowny.
Przywołując postać św. Marii Magdaleny zachęcał do przyjęcia orędzia Zmartwychwstałego, które jest orędziem nadziei. – Prawdziwym więzieniem jest życie w grzechu, czyli z daleka od Boga. W związku z tym miejsce gdzie ludzie przebywają odosobnienie może być pełne życia przyszłego, czyli tego, który nadejdzie – przekonywał abp Dominique Lebrun.

Podkreślił, że człowiek nie jest zmuszany by popełniać te same błędy. – Wierzymy, że możemy być wyzwoleni nie przez nasze samodzielne siły, ale przez Bożą łaskę, dlatego jestem szczęśliwy, że nasze spotkanie jest wspólną modlitwą – powiedział abp Normandii.
Dla młodych Francuzów spotkanie z osadzonymi było ważnym doświadczeniem duchowym. – Uświadomiłam sobie, że każdy z nas mógłby być dziś na ich miejscu. To, że moje życie wygląd inaczej, to dar od Boga – wyznała jedna z młodych Francuzek.
Na zakończenie uroczystości abp Rouen otrzymał od osadzonych dwa namalowane przez nich obrazy. Jeden z nich z wizerunkiem św. Maksymiliana Marii Koblego jako dar dla Ojca Świętego Franciszka

Reklama
Reklama

mag / Warszawa

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę