Nasze projekty

Nocne Drogi Krzyżowe. „Ksiądz z osiedla” zaprasza… pod Most Świętokrzyski

W każdy piątek Wielkiego Postu "Ksiądz z osiedla" zaprasza na wyjątkowe, noce Drogi Krzyżowe. Nabożeństwa odbywają się w nietypowym miejscu, bo pod Mostem Świętokrzyskim w Warszawie.

fot. EyeEm, freepik.com/ Ksiądz z osiedla, youtube.com (print screen)

Ks. Rafał Główczyński SDS znany szerzej jako „Ksiądz z osiedla” przyznał w rozmowie z Polską Agencją Informacyjną, że jego zamysłem było zorganizowanie nabożeństwa Drogi Krzyżowej w takim miejscu, w którym na co dzień gromadzą się młodzi ludzie, którzy niekoniecznie uczęszczają do kościoła. Chcieliśmy przyjść z Jezusem tam, gdzie na co dzień mało kto o Bogu mówi – podkreślił.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywać się będą w każdy piątek Wielkiego Postu. Rozpoczynają się o godzinie 23  pod Mostem Świętokrzyskim w Warszawie (po lewej stronie Wisły). Następnie, jak podkreśla „Ksiądz z osiedla” wraz z krzyżem uczestnicy wyruszą w stronę Mostu Poniatowskiego.

ZOBACZ TEŻ: „Wjechałem wam w plebanię”. Ksiądz opowiada o nietypowej sytuacji i… zaufaniu Bogu

Reklama

Pierwsza Droga Krzyżowa odbyła się 16 lutego i zgromadziła kilkadziesiąt osób. Podczas nabożeństwa były odczytywane rozważania ks. Piotra Pawlukiewicza. „Ksiądz z osiedla” powiedział w rozmowie z PAP, że następne rozważania planuje przygotować sam.

Przed pierwszą drogą krzyżową byłem ciekaw, jak to wyjdzie w praktyce. Okazało się, że reakcje spotykanych po drodze ludzi były bardzo pozytywne – powiedział.

„Ksiądz z osiedla” podkreśla, że na nocne Drogi Krzyżowe zaproszeni są wszyscy, a po zakończeniu nabożeństwa będzie również możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.

Reklama

pap.pl, niedziela.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę