Nasze projekty

Droga Krzyżowa Ludzi Pracy przejdzie ulicami Warszawy

„Nigdy nie można zrezygnować z walki o wolność i prawdę” - pod tym hasłem dziś ulicami warszawskiego Żoliborza po raz 24. przejdzie Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy. Nabożeństwo rozpocznie się przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

fot. NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze/facebook.com

W XXIV Ogólnopolskiej Drodze Krzyżowej Świata Pracy wezmą udział delegacje regionalne NSZZ „Solidarność”, a także reprezentanci grup zawodowych i duszpasterstw ludzi pracy z całej Polski. W tym roku uczestnicy nabożeństwa będą modlić się o prawdę w życiu osobistym i publicznym.

Krzyż zostanie symbolicznie podjęty z grobu ks. Popiełuszki

Drogę Krzyżową poprzedzi Msza Św. w kościele św. Stanisława Kostki o godzinie 17.00. Krzyż, symbolicznie podjęty z grobu księdza Jerzego Popiełuszki przez hutników, nieść będą przedstawiciele poszczególnych zawodów, w tym kolejarzy, pocztowców czy lekarzy. Przedstawiciele różnych profesji przygotują i odczytają także rozważania Drogi Krzyżowej. Wśród nich będzie: nauczyciel, przedsiębiorca czy prawnik. Ulicami Żoliborza przejdzie także kilkadziesiąt pocztów sztandarowych Solidarności, której przedstawiciele przyjadą do Warszawy z całego kraju. Drodze Krzyżowej towarzyszyć będzie orkiestra górnicza z Jaworzna.

O godzinie 21:00 pod przewodnictwem biskupa Markowskiego, przy grobie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, odmówiona zostanie modlitwa o wolność od lęku i nienawiści, która przez 37 tygodni gromadzi wiernych w miejscu spoczynku męczennika. Drogę Krzyżową zakończy nowenna za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki „w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia” prowadzona z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski.

ZOBACZ>>> Trwa nowenna w intencji Ojczyzny. Dziś modlitwa przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Koordynatorem Ogólnopolskiej Drogi Krzyżowej Ludzi Pracy jest duszpasterz ludzi pracy archidiecezji warszawskiej, ks. Michał Kotowski. 

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę