Nasze projekty

Osadzeni z Aresztu Śledczego w Lublinie aktorami w jasełkach. „Dedykuję je mojej zmarłej żonie”

W jasełkach udział wzięła kilkunastoosobowa grupa osadzonych odbywających karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Lublinie. Wśród nich byli również studenci KUL, którzy kształcą się w Centrum Studiów KUL dla Osadzonych.

materiały prasowe

Krótkie widowisko z kolędami, humorystycznymi kwestiami, ale i przesłaniem, że w najtrudniejszych sytuacjach trzeba odnaleźć nadzieję, obejrzeli profesorowie KUL: rektor, ks. prof. Mirosław Kalinowski, prof. Iwona Niewiadomska z Instytutu Psychologii KUL, ks. prof. Mirosław Brzeziński, prodziekan Wydziału Teologii KUL oraz studenci uniwersytetu. Jesteście nie tylko dobrymi studentami, ale macie również inne talenty. Z przeszłości wyciągajcie wnioski, ale tak jak pisał w liście do Was papież Franciszek, patrzcie w przyszłość, kierując się dobrem. Ono tkwi w każdym człowieku – zwrócił się do więźniów rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski.

Dedykuję je mojej zmarłej żonie Karolinie i córce Kindze, chciałbym, żeby zobaczyła jak gram Józefa – podkreślił Wojciech, jeden z więźniów.

ZOBACZ TEŻ: Papież napisał list do więźniów – studentów KUL-u

Reklama

„Liczę na to, że kolejny raz połączymy siły”

Kolejnym wydarzeniem o charakterze artystycznym w AS w Lublinie ma być Misterium Męki Pańskiej. Liczę na to, że kolejny raz połączymy siły. Studenci, wolontariusze i może wykładowcy? – informuje ks. Grzegorz Draus. Z kolei w czwartek, 1 lutego w Parafii św. Wojciecha w Lublinie na wspólnym kolędowaniu spotkają się pracownicy KUL, AS Lublin zaangażowani w kształcenie osadzonych. W tym trwającym nowym roku chcemy kontynuować współpracę i integrować nasze środowiska dla wspólnej działalności resocjalizacyjnej i edukacyjnej – dodaje ks. Draus.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II studia dla osób pozbawionych wolności prowadzi od 10 lat. Mają one umożliwić skazanym kształcenie na poziomie wyższym oraz przyswojenie przez nich istotnych wartości etycznych i humanistycznych. Obecnie studia licencjackie oraz magisterskie – prowadzone są na kierunku nauki o rodzinie,  specjalizacja asystent osoby niesamodzielnej (studia I stopnia) oraz animacja środowiska społecznego, (studia II stopnia).

materiały prasowe,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę