Nasze projekty

„Kwiaty dla księdza Jerzego”. Wyjątkowa akcja na imieniny ks. Popiełuszki

Już 23 kwietnia przypada rocznica imienin ks. Jerzego Popiełuszki. Wszyscy, którzy chcieliby wyrazić wdzięczność wobec błogosławionego zaproszeni są do przyniesienia tego dnia kwiatów na jego grób.

fot. CC BY-SA 4.0/domena publiczna/wikipedia.org

Ks. Jerzy Popiełuszko bardzo lubił kwiaty. Na jego imieniny w kwietniu 1984 r. przybyło blisko tysiąc osób, a kwiaty, które otrzymał, wypełniły cały pokój. Do tej tradycji nawiązują organizatorzy akcji „kwiaty dla księdza Jerzego”. Wszyscy, którzy czują wdzięczność wobec błogosławionego mogą 23 kwietnia, w rocznicę jego imienin, przynieść kwiaty na jego grób. Tego dnia odbędzie się też otwarte spotkanie wspomnieniowe.

ZOBACZ>>> Adam Woronowicz: Ks. Jerzy zmienił moje patrzenie na kapłaństwo. Odgrywałem jego rolę ze wzruszeniem

Do przyniesienia kwiatów na grób kapelana Solidarności w rocznicę jego imienin 23 kwietnia, zachęcają dawni współpracownicy ks. Popiełuszki, artyści, autorzy książek, m.in.: Halina Łabonarska, Adam Woronowicz, reżyser Rafał Wieczyński, dr Ewa Czaczkowska, czy dr Milena Kindziuk.

Reklama

Wszyscy ci, którzy chcą wyrazić wdzięczność wobec księdza Popiełuszki, zaproszeni są na Mszę św. o godz. 18.00 do kościoła Świętego Stanisława Kostki w Warszawie. Po Eucharystii, o godz. 19.00, w parafialnym Domu Amicus odbędzie się spotkanie podczas którego głos zabiorą uczestnicy imienin księdza Popiełuszki z 1984 r. oraz przedstawiciele związanych z nim środowisk, w tym parafii, w których posługiwał.

Uczestnicy spotkania będą zachęcani do zapisania słów podziękowania dla bł. ks. Jerzego Popiełuszki z których powstanie „Księga wdzięczności”. Podziękowania można również przesyłać za pośrednictwem strony internetowej, link TUTAJ.

Wydarzenie organizuje Społeczny Komitet Upamiętnienia 40. Rocznicy Porwania i Męczeńskiej Śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

Reklama

Trwa 37-tygodniowa modlitwa

W środę, 28 lutego zainaugurowano obchody 40-lecia porwania i męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Przy grobie Błogosławionego odmówiono modlitwę o wolność od lęku i nienawiści oraz w intencji Ojczyzny.

Codzienna modlitwa przy grobie ks. Popiełuszki potrwa 37 tygodni, w nawiązaniu do 37 lat jego życia. Wznoszona będzie w intencji o wolność od lęku i nienawiści a także w intencji Ojczyzny. Ma to być program „osobistej i społecznej, duchowej przemiany”. Uczestnicy w każdym tygodniu będą mogli zapoznać się z krótkim rozważaniem i fragmentem homilii ks. Popiełuszki oraz pytaniami do własnej refleksji. Osoby włączające się w modlitwę zaproszone są też do podjęcia postu od agresywnych zachowań i słów oraz od niechęci względem bliźniego i siebie samego. Temu zaproszeniu towarzyszy też zachęta do wrażliwości na potrzeby innych.

Teksty rozważań oraz wiele innych informacji nt. inicjatyw podejmowanych w związku z obchodami znaleźć można na stronie www.40rocznica.popieluszko.net.pl.

Reklama

Paweł Kęska, KAI, pa/Stacja7

SPRAWDŹ>>> „Człowiek wierzący musi być całkiem inny, zupełnie inny niż otaczający świat”. Nieznane zapiski ks. Popiełuszki

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę