Nasze projekty

Ministranci i lektorzy rozegrali turniej o Puchar Biskupa. Jedna z parafii zdeklasowała rywali

W sobotę liturgiczne służby ołtarza z dwunastu parafii diecezji ełckiej rozegrały turniej o Puchar Biskupa. Największymi zwycięzcami okazali się ministranci i lektorzy z parafii gospodarzy, którzy zdobyli pierwsze miejsca we wszystkich grupach wiekowych!

fot. Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Suwałkach/facebook.com

W sobotę, 20 kwietnia w Suwałkach odbył Diecezjalny Turniej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura.

W piłkarskich zmaganiach udział wzięli ministranci i lektorzy z całej diecezji ełckiej. Jak czytamy na stronie diecezji, w tym roku gospodarzami turnieju byli ministranci i lektorzy wraz z rodzicami z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Suwałkach.

Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy. Mszy św. przewodniczył bp Dariusz Zalewski, biskup pomocniczy diecezji ełckiej, który później zamienił się w kibica.

Reklama

W turnieju wystąpiło łącznie ponad 150 ministrantów i lektorów w 18 drużynach z 12 parafii diecezji ełckiej. Największą zwyciężczynią okazała się parafia gospodarzy, która zajęła pierwsze miejsca we wszystkich trzech grupach wiekowych.

radio5.com.pl, diecezjaelk.pl

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę