Nasze projekty

Kard. Ryś został… piłkarzem! Wystąpił w meczu towarzyskim

W niedzielę w Łodzi odbył się towarzyski mecz piłki halowej księża kontra klerycy. Zakończył się on wynikiem 20 do 16 dla drużyny księży, której kapitanem był kardynał Grzegorz Ryś.

fot. Archidiecezja Łódzka/facebook.com

W niedzielny wieczór, 14 kwietnia, w hali sportowej Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbył się towarzyski mecz piłki halowej księża – klerycy.

W drużynie duchownych – których kapitanem był kardynał Grzegorz Ryś, znaleźli się dwaj rektorzy – diecezjalnego WSD oraz Seminarium Redemptoris Mater, a także proboszczowie i wikariusze łódzkich parafii. W drużynie kleryckiej zagrali alumni seminarium diecezjalnego oraz seminarium 35+. Mecz zakończył się wynikiem 20:16 dla księży, a dwie spośród 20 bramek strzelił kardynał Grzegorz Ryś – relacjonuje kleryk Krystian Leśniewski, seminaryjny ceremoniarz.

Należy podkreślić, że mecze pomiędzy księżmi, a klerykami w Wyższym Seminarium Duchownym nie są niczym nadzwyczajnym, gdyż odbywają się regularnie co kilka tygodni, a stałym bywalcem tych spotkań jest metropolita łódzki.

Reklama

Nie tylko piłka nożna

Kard. Grzegorz Ryś znany jest ze sportowych aktywności. W lipcu wraz z łódzkimi diakonami wyjechał na szlaki rowerowe w okolice Krakowa. Na trasie były: Kopiec Krakusa, klasztor kamedułów na Bielanach i benedyktynów w Tyńcu, miasto Skała, Ojcowski Park Narodowy, Grodzisko, Opactwo Cystersów w Mogile oraz Lasek Wolski. Ponadto w samym Krakowie zwiedzili Bazylikę Mariacką oraz katedrę na Wawelu.

Był to czas wypoczynku, integracji oraz wspólnej modlitwy – poinformowała wówczas na swojej stronie internetowej archidiecezja łódzka.

ZOBACZ>>> Abp Ryś wybrał się na rower z diakonami. Zwiedzili okolice Krakowa

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę