Nasze projekty

Abp Ryś wybrał się na rower z diakonami. Zwiedzili okolice Krakowa

Łódzcy diakoni wraz z abp. Grzegorzem Rysiem wyjechali na szlaki rowerowe w okolice Krakowa. Był to czas wypoczynku, integracji oraz wspólnej modlitwy.

fot. Archidiecezja Łódzka

Na trasie, którą na początku lipca pokonali diakoni wraz z abp. Rysiem, były: Kopiec Krakusa, klasztor kamedułów na Bielanach i benedyktynów w Tyńcu, miasto Skała, Ojcowski Park Narodowy, Grodzisko, Opactwo Cystersów w Mogile oraz Lasek Wolski. Ponadto w samym Krakowie zwiedzili Bazylikę Mariacką oraz katedrę na Wawelu.

Był to czas wypoczynku, integracji oraz wspólnej modlitwy – poinformowała na swojej stronie internetowej archidiecezja łódzka, zamieszczając zdjęcia z tej wyprawy.

Abp Ryś w gronie nowych kardynałów

Przypomnijmy, że w niedzielę papież Franciszek ogłosił nazwiska nowych kardynałów, wśród których znalazł się również metropolita łódzki abp Ryś.

Reklama

Jakieś 10 czy 15 minut po godzinie dwunastej zaczęły się jakieś dziwne wiadomości i telefony, z których nic nie rozumiałem. W końcu ktoś mi tak wyraźnie napisał czy powiedział, że Ojciec Święty mianował mnie kardynałem, to był moment w którym – mój brat lekarz mówi, że serce nie boli, ale mnie rozbolało i siadłem tak dość mocno w fotelu – opowiadał kardynał nominat.

PRZECZYTAJ TEŻ: „Zaczęły się telefony, z których nic nie rozumiałem”. Jak abp Ryś dowiedział się o nominacji kardynalskiej?

archidiecezja.lodz.pl, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę